قوانین تعویض و ارجاع کالا :

فروشگاه پرنسس با هدف جلب کامل رضایت مشتریان و همچنین آسودگی خرید آنان به دنبال راهکارهای ارائه خدمات با بهترین کیفیت است. در این راستا تمام کالاها قبل از ارسال، از نظر صحت و سلامت کنترل شده و در صورت تضمین استانداردهای کیفی برای مشتریان ارسال خواهد شد. با این حال ممکن است شما مشتریان گرامی پس از دریافت کالا با مشکلاتی در کالای خریداری شده مواجه شوید. در این صورت مشتریان میتوانند با توجه به قوانین تعویض ۷ روزه سایت پرنسس، کالاهای خود را تعویض نمایند.

ارجاع و یا تعویض کالا ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

1- نواقص فنی کالای خریداری شده

2- مغایرت کالای تحویل گرفته شده با مشخصات مندرج در سایت پرنسس

3- آسیب دیدگی در شرایط حمل و نقل

چنانچه قصد تعویض و یا ارجاع کالای خریداری شده خود از فروشگاه اینترنتی سایت پرنسس را دارید، میتوانید با توجه به شرایط زیر اقدام فرمایید.

توجه بفرمایید ارجاع و تعویض کالا با توجه به قوانین زیر صورت گرفته و در غیر اینصورت فروشگاه مسئولیتی بر ارجاع و تعویض نخواهد داشت.

استفاده از ضمانت 7 روزه تعویض کالا چه شرایطی خواهد داشت…

1- مغایرت کالاهای خریداری شده از سایت پرنسس با کالای تحویل گرفته شده

در صورتی که کالاهای خریداری شده شما از نظر رنگ، سایز، مشخصات فنی و دیگر اطلاعات مندرج در سایت مطابقت نداشته باشد میتوانید تا حداکثر 7 روز این مورد را به واحد پشتیبانی مشتریان سایت پرنسس اطلاع دهید.

1-1- چنانچه عدم تطابق به وجود آمده بدون استفاده و باز نمودن بسته بندی کالا قابل مشاهده باشد (مانند رنگ، سایز و مشخصات درج شده بر روی کارتن)، باید کالا در شرایط اولیه به همان صورتی که کالا به مشتری تحویل شده باشد، به فروشگاه پرنسس تحویل داده شود و از آن استفاده ای نشده باشد.

عکس و فیلم مندرج در سایت و یا شبکه های اجتماعی وابسته به سایت پرنسس جهت کمک رسانی به خرید مشتریان بوده و از آنجایی که ممکن است مقداری از جزییات با کالای اصلی وجود داشته باشد، به استناد به این موارد نمیتوان اظهار مغایرت نمود.

1-2- در صورتی که عدم تطابق بدون باز کردن بسته بندی محصول، قابل تشخیص نباشد. رعایت موارد زیر الزامی است:

– تعویض کالا در صورتی ممکن است که کالا در کارتن بسته بندی سازمان و جعبه اصلی کالا به فروشگاه بازگردانده شود.
– چنانچه کالا دارای کارتن اصلی، پک محافظت بسته بندی مانند یونولیت و پوشش حبابی، قوطی تیوب شیشه، متعلقات و … باشد، از دور ریختن آنها تا 7 روز جلوگیری شود، کالا توسط مشتری دوباره بسته بندی شود و به همان صورتی که از فروشگاه پرنسس تحویل گرفته شده به فروشگاه پرنسس نیز تحویل داده شود.
1-3- کالای معیوب به همان حالت اولیه باشد و اثری از استفاده شدن در آن نباشد.

– مشتریان گرامی فراموش نفرمایید، در هنگام تحویل کالا به فروشگاه نغمه مارکت، برگه رسید خرید( که شامل نام خریدار، شماره سفارش خریدار و اقلام خرید است) نیز به کالا ضمیمه شود.

– مشتری گرامی چنانچه قصد دارید علت تعویض و یا درخواست خود را برای ما ارسال فرمایید میتوانید از بخش تماس با ما استفاده نمایید.

– توجه فرمایید مخدوش کردن کالا و کارتن بسته بندی، نوشتن نام و نشانی، نوشتن مشکل و یا نقص فنی، بر روی کالا و یا بسته بندی کالا، ضمانت 7 روز سایت پرنسس را از بین برده و فروشگاه نغمه مارکت در این حالت مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.

– در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پس از فروش فروشگاه پرنسس، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

– مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام پرنسس نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه پرنسس است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.

2- چنانچه کالا در اثر حمل و نقل آسیب دیده باشد.

در هنگام تحویل کالا از شرکت به خریدار میباست، کالاها توسط فرد تحویل گیرنده بررسی و کنترل کامل گردد.

2-1- چنانچه شکستگی و مخدوش بودن کالا، بدون استفاده نمودن و باز کردن بسته بندی آن، مشخص باشد میباست از تحویل گرفتن بسته خودداری نمائید بدیهی است امضاء و تائید شما بمنزله دریافت کالا بصورت کامل تلقی میگردد و پس از آن فروشگاه نغمه مارکت هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

بدیهی است پس از خودداری نمودن از تحویل کالا حتما و سریعا این موضوع را به واحد پشتیبانی مشتریان فروشگاه به شماره 09219192329 – 09362409045 اطلاع رسانی فرمایید.
توجه فرمایید فرد تحویل دهنده کالا، نماینده فروشگاه پرنسس بوده و در صورتی که خریدار در شکستگی کالا محق باشد، میبایست مشتری، مامور ارسال (فرد تحویل دهنده کالا) را از این مورد آگاه گرداند.
2-2- چنانچه شکستگی و مخدوش بودن کالا و بسته بندی آن در هنگام استفاده از کالا مشخص شده باشد. میباست تا حداکثر ۷ روز این موضوع به واحد پشتیبانی مشتریان سایت پرنسس اطلاع رسانی گردد.

حتما در هنگام ارجاع و یا تعویض کالا توجه فرمایید :

– تعویض کالا در صورتی ممکن است که کالا در کارتن بسته بندی سازمان و جعبه اصلی کالا به فروشگاه نغمه مارکت بازگردانده شود.

– چنانچه کالا دارای کارتن اصلی، پک محافظت بسته بندی مانند یونولیت و پوشش حبابی، قوطی تیوب شیشه، متعلقات و … باشد، از دور ریختن آنها تا ۷ روز جلوگیری شود، کالا توسط مشتری دوباره بسته بندی شود و به همان صورتی که از شرکت تخفیفان تحویل گرفته شده به شرکت تخفیفان نیز تحویل داده شود.

– کالای معیوب به همان حالت اولیه باشد و اثری از استفاده شدن در آن نباشد.

– مشتریان گرامی فراموش نفرمایید، در هنگام تحویل کالا به فروشگاه پرنسس، برگه رسید خرید( که شامل نام خریدار، شماره سفارش خریدار و اقلام خرید است) نیز به کالا ضمیمه شود.

– مشتری گرامی چنانچه قصد دارید علت تعویض و یا درخواست خود را برای ما ارسال فرمایید میتوانید از پشت برگه رسید کالا استفاده نمایید.

– توجه فرمایید مخدوش کردن کالا و کارتن بسته بندی، نوشتن نام و نشانی، نوشتن مشکل و یا نقص فنی، بر روی کالا و یا بسته بندی کالا، ضمانت ۷ روزه سایت نغمه مارکت را از بین برده و فروشگاه در این حالت مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.

– مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام پرنسس نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه  است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.

3- اگر کالای خریداری شده مشکل فنی داشته باشد:

مشکل فنی کالا، باید حداکثر تا 7 روز به بخش پشتیبانی مشتریان فروشگاه به شماره 09219192329 – 09362409045 اطلاع داده شود.

حتما در هنگام ارجاع و یا تعویض کالا توجه فرمایید :

– تعویض کالا در صورتی ممکن است که کالا در کارتن بسته بندی سازمان و جعبه اصلی کالا به فروشگاه بازگردانده شود.

– چنانچه کالا دارای کارتن اصلی، پک محافظت بسته بندی مانند یونولیت و پوشش حبابی، قوطی تیوب شیشه، متعلقات و … باشد، از دور ریختن آنها تا ۷ روز جلوگیری شود، کالا توسط مشتری دوباره بسته بندی شود و به همان صورتی که از فروشگاه پرنسس تحویل گرفته شده به فروشگاه نیز تحویل داده شود.

– کالای معیوب به همان حالت اولیه باشد و اثری از استفاده شدن در آن نباشد.

– مشتریان گرامی فراموش نفرمایید، در هنگام تحویل کالا به فروشگاه پرنسس، برگه رسید خرید( که شامل نام خریدار، شماره سفارش خریدار و اقلام خرید است) نیز به کالا ضمیمه شود.

– مشتری گرامی چنانچه قصد دارید علت تعویض و یا درخواست خود را برای ما ارسال فرمایید میتوانید از پشت برگه رسید کالا استفاده نمایید.

– توجه فرمایید مخدوش کردن کالا و کارتن بسته بندی، نوشتن نام و نشانی، نوشتن مشکل و یا نقص فنی، بر روی کالا و یا بسته بندی کالا، ضمانت ۷ روز سایت پرنسس را از بین برده و فروشگاه در این حالت مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.

– در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پس از فروش سایت پرنسس، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

– مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام نغمه مارکت نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه پرنسس است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.

4- چگونه کالا را مرجوع نماییم؟

مشتری گرامی چنانچه ارجاع و تعویض کالای خریداری شده شما منطبق با قوانین و مقررات ذکر شده بالا است موارد زیر را جهت ارجاع به فروشگاه پرنسس رعایت نمایید :

– لطفا به هیچ عنوان بدون اطلاع کارشناسان پشتیبانی کالا را به صورت خودسرانه به فروشگاه پرنسس ارسال نفرمایید.

– در صورتی که تعویض و یا ارجاع کالای مورد نظر مشمول شرایط مذکور بندهای بالا باشد. تا ظرف حداکثر 7 روز با واحد پشتیبانی مشتریان سایت پرنسس (به شماره 09219192329-09362409045 و یا ایمیل support@perancess.com تماس بگیرید و این موضوع را کارشناسان انتقال دهید.

– پس از هماهنگی مشتری با واحد پشتیبانی مشتریان سایت پرنسس، کالا توسط فروشگاه پرنسس از مشتری تحویل گرفته خواهد شد. و یا برای مشتریان ساکن در شهرستان، کالا توسط مشتری به صورت پستی فرستاده خواهد شد.

– درصورت ارسال با پست، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه نمایید (کالای تحویل گرفته شده در فروشگاه پرنسس، توسط کارشناسان پشتیبانی مشتریان سایت پرنسس بررسی شده و با مشتریان تماس گرفته خواهد شد.

4-1- چنانچه مشتری محق باشد، به مشتری اطلاع داده شده، کالا تعویض و برای مشتری بصورت رایگان ارسال خواهد شد.

– در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پس از فروش سایت پرنسس، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

5- گارانتی

– مدت گارانتی کلیه کالاهای عرضه شده در پرنسس برای هر کالا متفاوت است و در قسمت ویژگی ها و شرایط استفاده، (در صورت عدم درج موارد مذكور در این قسمت، گارانتی برای آن كالا وجود ندارد) درج شده است.

– اگر کالای خریداری شده شما دارای گارانتی باشد و دچار ایراد فنی شود، خریدار می بایست طبق شرایط مندرج در گارانتی نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده اقدام نماید.

6- هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود عدم انطباق موارد درج شده در سایت پرنسس و کالای خریداری شده و یا آسیب دیدگی و هر عاملی که باعث تعویض و یا ارجاع کالا گردد، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش سایت پرنسس برسد، هزینه های ارسال کالا به عهده پرنسس است.

– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به فروشگاه پرنسس ارسال شود.

– در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پس از فروش سایت پرنسس، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

7- پس از رسیدن کالا به واحد مشتریان سایت پرنسس، فرایند رسیدگی کالا چگونه خواهد بود ؟

– کارشناسان خدمات پس از فروش پرنسس، مشکلات و عدم انطباق های اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می کنند.

– چنانچه ایراد، مغایرت یا مشکل فنی توسط کارشناسان پرنسس تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

– تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است.

– اگر در زمان ارجاع کالا و طی مراحل بررسی و اقدام مورد نیاز جهت تعویض کالا، موجودی کالا تمام شود؛ پرنسس به درخواست مشتری کالای دیگری را ارسال می کند و یا به درخواست مشتری مبلغ کالای مرجوعی را به حساب کاربری مشتری اعتبار خواهد نمود و در نهایت مبلغ خرید به حساب مشتری با درخواست مشتری واریز خواهد شد.

– قابل ذکر است در صورتی که مشتری کالای دیگری را انتخاب نماید، مابه التفاوت قیمت کالای جدید، با کالای مرجوعی محاسبه و قبل از ارسال تسویه خواهد شد. بدیهی است برای کالای گران تر، مشتری مابه التفاوت را پرداخت و برای کالای ارزان تر، فروشگاه نغمه مارکت مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز خواهد کرد.

– چنانچه در مراحل تعویض و یا برگشت کالا، کالا دچار تغییر قیمت و یا عدم موجودی شود. این مورد حقی را برای مشتری ایجاد نمیکند.

– لازم به ذکر است فروشگاه پرنسس، در صورت عدم موجودی و یا تغییر قیمت کالای مرجوعی، تنها متعهد به برگرداندن مبلغ کالای خریداری شده اول (همان مبلغی که در فاکتور مشتری درج شده است) خواهد بود.

– پس از ارسال کالا توسط مشتری و دریافت کالا توسط فروشگاه پرنسس، بررسی و نظر نهایی کارشناسان خدمات مشتریان به طور میانگین 48 ساعت زمان خواهد برد و پس از این مدت، کارشناسان خدمات مشتریان فروشگاه پرنسس با مشتریان تماس گرفته و نتیجه را به مشتری اعلام خواهند نمود.

– پس از تماس کارشناسان پشتیبانی با مشتریان، چنانچه نیاز به بازگشت وجه به مشتری باشد، با رضایت مشتری مبلغ به حساب کاربری وی اعتبار خواهد شد و در صورت درخواست مشتری نسبت به واریز، مبلغ طی 48 ساعت کاری برای مشتری واریز خواهد شد

8-وضعیت تحویل کالاهای قابل تعویض چگونه باید باشد ؟

– صنایع دستی و بدلیجات بایستی به مانند زمان تحویل به مشتری باشد و هیچ گونه تغییر اضافی ننموده باشد.

– استفاده بیش از یک بار از محصولات آرایشی و بهداشتی به منزله خرید قطعی تلقی شده و کالا پس گرفته نمی شود.

9- بازگشت وجه

– پس از ارسال کالا توسط مشتری و دریافت کالا توسط فروشگاه پرنسس، بررسی و نظر نهایی کارشناسان خدمات مشتریان به طور میانگین 48 ساعت زمان خواهد برد و پس از این مدت، کارشناسان خدمات مشتریان فروشگاه پرنسس با مشتریان تماس گرفته و نتیجه را به مشتری اعلام خواهند نمود.

– پس از تماس کارشناسان پشتیبانی با مشتریان، چنانچه نیاز به بازگشت وجه به مشتری باشد، با رضایت مشتری مبلغ به حساب کاربری وی اعتبار خواهد شد و در صورت درخواست مشتری نسبت به واریز، مبلغ طی 48 ساعت کاری برای مشتری واریز خواهد شد

– مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام پرنسس نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت  است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.

10- عدم موجودی

– اگر در زمان ارجاع کالا و طی مراحل بررسی و اقدام مورد نیاز جهت تعویض کالا، موجودی کالا تمام شود؛ پرنسس به درخواست مشتری کالای دیگری را ارسال می کند و یا به درخواست مشتری مبلغ کالای مرجوعی را به حساب کاربری مشتری اعتبار خواهد نمود و در نهایت مبلغ خرید به حساب مشتری با درخواست مشتری واریز خواهد شد.

– قابل ذکر است در صورتی که مشتری کالای دیگری را انتخاب نماید، مابه التفاوت قیمت کالای جدید، با کالای مرجوعی محاسبه و قبل از ارسال تسویه خواهد شد. بدیهی است برای کالای گران تر، مشتری مابه التفاوت را پرداخت و برای کالای ارزان تر، پرنسس مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز خواهد کرد.

– چنانچه در مراحل تعویض و یا برگشت کالا، کالا دچار تغییر قیمت و یا عدم موجودی شود. این مورد حقی را برای مشتری ایجاد نمیکند و فروشگاه پرنسس تعهدی در تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت هیچ تعهدی نخواهد داشت.

– لازم به ذکر است فروشگاه پرنسس، در صورت عدم موجودی و یا تغییر قیمت کالای مرجوعی، تنها متعهد به برگرداندن مبلغ کالای خریداری شده اول (همان مبلغی که در فاکتور مشتری درج شده است) خواهد بود.

– چنانچه مشتری در هنگام خرید از کد هدیه سایت پرنسس استفاده کرده باشد. کد هدیه مزبور یک بار مصرف بوده و برای استفاده دوباره مشتری حقی را ایجاد نمیکند و فروشگاه پرنسس تعهدی در تهیه کد هدیه به مشتری نخواهد داشت.