صفر تا صد کاشت دیپینگ ناخن

انواع روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن پودری

این روش کاشت ناخن از معمولترین و با دوام ترین روش ها در کاشت ناخن است، که در آن با پودر اکریلیک که دارای رنگ های مختلف اعم از شیشه ای، هلویی، صورتی می باشد به همراه لیکوئید به ساخت لایه ای محکم از ترکیب این دو ماده پرداخته شده و روی ناخن فرم می دهند. این نوع کاشت ناخن امروزه پرطرفدار و رایج است

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن ژله ای یکی از انواع کاشت های بسیار زیبا و با دوام است که در مقایسه با روش های دیگر می تواند جذابیت بسیار زیادی را برای ناخن ها به وجود آورد. در این نوع از کاشت از ژل در سه مرحله با نام های بیلدینگ ژل ، فینیشینگ ژل و تاپ شاین استفاده می شود. ابتدا بر روی ناخن ها زیر سازی و سوهان کشی و مانیکور انجام می شود و پس از استفاده از محلول ضد قارچ بر روی ناخن ها مراحل ژل گذاری انجام خواهد شد. در انتهای کار هم بر روی این نوع از کاشت می توان از انواع مدل دیزاین همچون فرنچ، لاک و انواع مدل از طراحی های شیک و ساده استفاده کرد.

کاشت ناخن قالبی

این روش کاشت ناخن، به وسیله قالب هایی با سایز طبیعی ناخن ها انجام می شود، به این روش که مقداری از مواد کاشت را در قالب ریخته و روی ناخن ها قرار می دهیم و پس از چند ثانیه، قالب را از مواد روی ناخن جدا کرده و بر میداریم.

کاشت ناخن گریم

کاشت گریم یکی از روش های جدیدی است که می توان به آن کاشت ناخن فرنچ هم گفت. در این نوع از روش می توان صدف ناخن را طراحی کرده و زیبایی بیشتری را برای ناخن ها ایجاد کرد. در واقع این روش کمک می کند تا عیوب ظاهری  ناخن ها بهتر بر طرف شده و در نهایت ناخن ها دارای ظاهری شکیل تر باشند. برای این روش ابتدا باید با پودر هلویی و یا دیگر پودر کاور صدف ناخن را طراحی کرده و سپس خط فرنچ طراحی گردد. خط فرنچ به صورت یک خط مستقل و کاملا جدا از خط صدف ناخن طراحی می گردد و در نهایت زیبایی بیشتری را برای ناخن ها ایجاد می کند.

چه نوع کاشتی را دیپینگ می نامند

کاشت ناخن یکی از کارهای مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها و دختران جوان است. این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از این روش‌ها، روش دیپینگ است. کاشت دیپینگ ناخن به کاشتی گفته می‌شود که در آن از ابزاری مانند قلم و لیکویید استفاده نمی‌شود. دیپینگ در واقع یک کاشت سبک و بسیار ظریف است که برای انجام آن روی ناخن فقط پرایمر و پودر کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش برای افرادی مناسب است که به ظرافت دستان خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

همچنین اگر از جمله افرادی هستید که به لیکویید حساسیت دارید یا ریه‌هایتان حساس و ضعیف است، توصیه می‌کنیم برای کاشت ناخن به سراغ روش دیپینگ بروید. یکی دیگر از خوبی‌های این روش کاشت این است که برای خانم‌های باردار هم مناسب است چون در این روش از لیکویید استفاده نمی‌شود پس بسیار کم خطر بوده و برای خانم‌های باردار ضرری نخواهد داشت.

کاشت ناخن به روش دیپینگ چه فوایدی دارد

استفاده از روش کاشت ناخن دیپینگ مزایای زیادی دارد که از جمله فواید این روش کاشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورتی که کاشت ناخن‌های خود را به روش دیپینگ انجام دهید، نتیجه کاشت شما، ناخن‌هایی بسیار زیبا و ظریف خواهد بود.
  • اگر از این روش کاشت ناخن استفاده کنید ناخن‌های تمیز و مرتب داشته و دستانتان همیشه زیبا هستند.
  • رعایت بهداشت در این روش کاشت ناخن به حد اعلای خود خواهد رسید.
  • به کمک کاشت ناخن به روش دیپینگ می‌توانید فرم دلخواهتان را به ناخن‌هایتان بدهید.
  • در صورتی که از این روش کاشت استفاده کنید دیگر نیازی نیست هر روز به آرایش ناخن‌هایتان بپردازید و در زمانتان صرفه جویی خواهد شد.
  • در این روش از لیکویید استفاده نمی‌شود و برای افراد حساس و خانم‌های باردار مناسب است.

انجام کاشت ناخن به روش دیپینگ به چه صورت است؟

ناخن را به صورت 45 درجه نگه داشته و روی سطح ناخن را سوهان میکشیم تا براقیت آن از بین برود در سوهان کشی باید دقت کنیم تا صدف ناخن از بین نرود.بعد تیپ مناسب را انتخاب کرده و با چسب به ناخن می چسبانیم.سپس با کاتر به اندازه ی دلخواه کات می کنیم.ناخن را با سوهان فرم می دهیم و برای گرفتن تیزی اطراف ناخن به سمت داخل سوهان می کشیم.

برامدگی بین تیپ و ناخن را با سوهان دستی از بین می بریم اما باید توجه کنیم که سوهان های کوتاه کشیده تا صدف ناخن اسیب نبیند اگه صدف ناخن از بین برود باعث به وجود آمدن قارچ می شود.براقیت تیپ را هم با سوهان از بین می بریم و از محلول ضد قارچ استفاده می کنیم.این روش از انواع کاشت ناخن بدون استفاده از لیکوئید و تنها با پودر و پرایمر می باشد.

روش انجام کار به این ترتیب است که پس از آماده سازی و زیرسازی ناخن ها و زدن ضد قارچ باید یک لایه پرایمر به سطح ناخن زده و سپس تمام ناخن را به یکباره و به شکل عمود در پودر فرو ببریم. در این روش باید جهت ایجاد حجم دلخواه در ناخن ها، این مراحل را چندین بار تکرار نمائیم. در نهایت سوهان کشی و بافرینگ انجام شده و ناخن ها را پولیش می کنیم.

در مرحله آخر باید اقدام به ظریف کاری ناخن ها کنید این کار ای توسط کاتر انجام دهید و به  حالت و فرم مورد نظر  خود در آورید.لازمه انجام بهترین ظریف کاری در این مرحله تصمیم گیری از قبل درباره نحوه فرم دهی به ناخن ها است. تمیز کاری نهایی در پایان و برای داشتن بهترین فرم ناخن به این صورت انجام می شود که با استفاده از سوهان گوشه های تیز آن را از بین برده و فرم نهایی ناخن خود را طراحی کنید.

معایب استفاده از کاشت ناخن به روش دیپینگ

یکی از معایب اصلی استفاده از دیپینگ ناخن عدم امکان خلاصی از آن به سادگی است. هر چند روش های متنوعی برای رهایی از کاشت ناخن وجود دارد اما در نهایت شما دردسر زیادی برای انجام آن خواهید داشت. تکرار زیاد استفاده از این روش باعث تخریب صدف ناخن هایتان می شود و بهتر است از این روش تنها در مواقع ضروری استفاده کنید. ایجاد حجم دلخواه در ناخن ها، این مراحل را چندین بار تکرار نمائیم. در نهایت سوهان کشی و بافرینگ انجام شده و ناخن ها را پولیش می کنیم.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp