روش انتخاب شامپوی مناسب برای انواع مو

خرید شامپو می تواند اقدامی گیج کننده باشد. آبرسانی ، تقویت کننده ، صاف کننده ، بدون رنگ ، ضخیم شدن – چگونه لینگو روی بطری را با موهای سر مطابقت می دهید؟ ما همانجا با شما سرمان را می خارانیم. همانطور که گفته شد ، یافتن مورد مناسب می تواند احساس کند که برنده تمام پولها شده اید. و ، اگر شما می دانید که به دنبال چه چیزی هستید ، لازم نیست یک بازی سر و کله باشد.

ما از متخصص پوست و پوست شارلین سنت سورین-لرد و متخصص سه گانه شب رسلان بهره گرفتیم تا بیاموزیم چگونه بهترین شامپو را برای نوع مو خود پیدا کنیم. به نظر می رسد ، همه چیز با یک مرحله بسیار ساده شروع به دانستن اینکه شما چه نوع پوست سر دارید شروع می شود.


نوع پوست سر خود را تعریف کنید

“بهترین شامپو برای من چیست؟” چیزی است که همه معتادان زیبایی از خود می پرسند (به هر حال ، موهای با ظاهر سالم با اولین چیزی که روی آن می گذارید شروع می شود). اگرچه ممکن است شما به فکر شامپو کاملاً به عنوان یک ماده پاک کننده مو باشید ، اما به همان اندازه مهم است که هنگام انتخاب شامپو ، پوست سر خود را نیز در نظر بگیرید. Reslan توضیح می دهد: “همه شامپوها از قابلیت پاک کنندگی متفاوتی برخوردار هستند ؛ بنابراین ، مهم است که نوع پوست سر خود را قبل از انتخاب یکی از آنها تشخیص دهید.” وی افزود: منظور از شامپو تمیز كردن ریشه های شما بیش از هر قسمت دیگر از موهای شما است ، بنابراین اگر به عنوان مثال مستعد ریشه های روغنی هستید ، ممكن است به شامپوی تمیزكننده و مرطوب كننده كمتری نیاز داشته باشید. از طرف دیگر ، اگر خشک کن یا پوست سرتان محکم است ، احتمالاً به مرطوب کننده بیشتری نیاز دارید.

در اینجا چگونگی تشخیص نوع پوست سر شما توضیح داده شده است. سنت سورین لرد می گوید: “پوستی که پس از شستشو احساس سفتی می کند (یا فقط به خودی خود) یا پوستی که خارش دارد (با یا بدون پوسته پوسته) نشانه هایی از احتمال خشکی پوست سر شماست.” “از طرف دیگر ، پوست سر روغنی ممکن است براق تر باشد و کسی که پوست سر و شوره سر دارد ، می تواند پوسته هایی داشته باشد که به صورت جمع شده در کنار هم قرار دارند.” سرانجام ، پوست سر ترکیبی وجود دارد ، که به پوست سر اشاره دارد که نه خشک است و نه چرب. اگر دو یا سه روز پس از شامپو زدن در مقابل روز بعد چرب شود ، خواهید فهمید که پوست سر شما ترکیبی است.

(خودتان را خوش شانس بدانید).

به این روش فکر کنید: شامپو مخصوص پوست سر و ریشه شماست ، در حالی که نرم کننده برای انتهای موهای شماست. اگر پوست سر شما چرب است و انتهای آن خشک است (یک ترکیب معمول) ، پس باید شامپویی را انتخاب کنید که مناسب پوست سر چرب باشد و مرطوب کننده را تا حد نرم کننده خود بگذارید ، که فقط باید روی انتهای خشک شده شما اعمال شود.


شامپوهایی برای پوست سرهای روغنی


اگر پوست سر شما روغنی یا چرب است ، احتمالاً ده ها شامپو را با شانس کمی پشت سر گذاشته اید. شما همه چیز را امتحان کرده اید ، از شستشوی روزانه (حتی دو بار در روز) تا اجازه دادن به روزها بین شامپوها برای کنترل روغن اضافی و چربی. در اینجا باید به دنبال چه چیزهایی بگردید و از چه مواردی باید در انتخاب شامپوی پوست سر چرب خودداری کنید:

از شامپوهایی که مرطوب کننده ، مرطوب کننده ، صاف کننده یا مناسب موهای فر هستند ، خودداری کنید. اینها تمایل دارند رطوبت زیادی به پوست سر شما که از قبل چرب است اضافه کنید.
به دنبال برچسب هایی باشید که در آن حجم ، تقویت یا متعادل سازی ذکر شده باشد. این محصولات مرطوب کننده نیستند و در از بین بردن روغن اضافی موثرتر هستند.
یک شامپوی شفاف کننده می تواند کمک بزرگی به شرایط پوست فوق العاده چرب کند ، اما مراقب باشید که بیش از حد از محصول استفاده نکنید و پوست سر خود را خشک نکنید. خشکی پوست می تواند باعث تولید بیشتر چربی و سبوم شود.
شامپوی دوتایی را امتحان کنید. مشابه تمیز کردن مضاعف صورت ، یک شامپوی مضاعف شامل شستن موهای خود با دو شامپوی جداگانه برای تأمین نیازهای مختلف است. از یک فرمول برای رسیدگی به پوست سر چرب خود استفاده کنید و به دنبال آن فرمول دیگری برای شستن زیر ریشه های خود استفاده کنید.
وقت اضافی را برای کار با شامپو به پوست سر خود اختصاص دهید تا روغن آن شکسته شود و پوست سر خود را به خوبی بشویید.
پس از شستن مو ، از قرار دادن نرم کننده در پوست سر خودداری کنید. درعوض ، روی میانه شافت و انتهای موهای خود تمرکز کنید. خوب بشویید.


شامپوهایی برای پوست خشک

هنگامی که پوست سر شما خشک ، خارش دار یا پوسته پوسته است ، انتخاب شامپوی مناسب می تواند اولین خط دفاعی شما در برابر شرایط ناخوشایند و گاهی شرم آور باشد. انتخاب شامپویی ضروری است که وقتی پوست سرتان خشک است به این مسئله اضافه نشود. این نکات را امتحان کنید:

از تقویت ، تقویت و حجم دهنده شامپوها خودداری کنید. این محصولات می توانند پوست سر شما را از رطوبت لازم دور کنند.
برای پوست سرهایی که فقط کمی خشک و بدون خارش یا پوسته پوسته شدن هستند ، به دنبال برچسب های شامپو باشید که باعث رطوبت ، آبرسانی ، صافی یا فر می شود. این محصولات احتباس رطوبت را تشویق می کنند و می توانند برای پوست سر خشک شما مفید باشند.
از شامپوهایی که حاوی سولفات هستند و بسیار خشک کننده مو و پوست سر هستند ، خودداری کنید.
حتی وقتی پوست سرتان خشک است ، مهم است که موهای خود را به طور صحیح شامپو بزنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

شامپوها بر اساس نوع مو


موهای معمولی : بدنبال شامپوهای حجم دهنده ای باشید که بتوانند رشته های شما را بدون وز شدن موها تقویت کنند.
موهای ضخیم: شامپوهای مرطوب کننده یا مرطوب کننده برای افزودن رطوبت ، درخشندگی و صافی به موهای ضخیم که فاقد رطوبت هستند بسیار مناسب هستند.
موهای مستقیم: شامپوهای صاف کننده یا صاف مو معمولاً غنی از مرطوب کننده های اضافی و مواد صاف کننده هستند که به مهر و موم شدن کوتیکول کمک می کنند و شروع بسیار خوبی برای سبک های صاف و صاف است.
موج دار: شامپوهای متعادل کننده معمولاً یک گزینه خوب در میانه راه هستند. آنها خیلی مرطوب کننده نیستند اما موهای شما را خشک نمی کنند.
موهای فرفری: به دنبال شامپوهای بسیار مرطوب کننده ای باشید که حاوی موادی هستند که بدون وز شدن فرها موهای شما را کاهش می دهد.
موهای آسیب دیده / رنگی / شکننده: شامپوهای تقویت کننده یا تقویت کننده برای موهای آسیب دیده ، بیش از حد پردازش ، برجسته ، ضعیف یا شکننده مفید هستند ، زیرا معمولاً حاوی پروتئین اضافی برای بهبود وضعیت مو هستند.


عوامل دیگری که باید در نظر گرفت


نشانگرهای موی سالم شامل درخشش و پرش هستند و موهای پران از کشش حاصل می شوند. اگر احساس می کنید که بدن شما به حالت ضعف در نمی آید ، سنت سورین لرد می گوید که موهای شما به خوبی مرطوب نیست. وی می گوید: “برای داشتن انعطاف پذیری و کشش ، نباید موها را توسط پمادهای سنگین یا سیلیکون ها وزن کرد.” “در عوض ، یک ماده مرطوب کننده مانند گلیسیرین به جذب رطوبت کمک می کند و برای خشکی پوست سر عالی است.” روغن دانه انبه یکی دیگر از ترکیباتی است که باید مراقب آن باشید زیرا از رطوبت و سبک بودن آن ، مانند روغن آرگان نیز برخوردار است. سرامیدها و اسیدهای چرب موجود در روغن دانه آفتابگردان همچنین می توانند موها را ترمیم کنند ، آنها را مرطوب کرده و خاصیت ارتجاعی را بازیابند.

با شوره سر سر و کار دارید؟ رسلان می گوید که در بیشتر موارد ، شوره سر یک محصول جانبی از یک پوست روغنی و پوسته پوسته است که یا به دلیل شستشوی مداوم با شامپو ، شامپو های تمیز کننده ملایم یا در بعضی موارد ، رژیم غذایی ایجاد می شود. “اگر کسی دچار عدم تعادل در پوست سر خود شده و آنها محیط ، محصولات ، رژیم غذایی یا تعداد دفعات استفاده از شامپوها را تغییر نداده اند ، باید از پزشک متخصص پزشکی خود برای اطمینان از عدم تعادل پوست سرشان ، نگاهی به سلامت کلی خود بیندازند. نشانه ای از چیزی درونی است. “

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp