7 ترفند خانگی آسان برای پوست سالم

یک روال خوب مراقبت از پوست فقط این نیست که سرم ها و مرطوب کننده هایی را انتخاب کنید که استفاده کنید – ایجاد عادت های خوب در خانه نیز یک مرحله حیاتی است. و با توجه به اینکه بسیاری از افراد در طول بیماری همه گیر COVID-19 بیشتر از هر زمان دیگری در خانه وقت می گذرانند ، اکنون زمان مناسب برای ارزیابی محیط زیست و ایجاد پیشرفت در هرجایی است که می توانید.

در اینجا هفت ترفندخانگی آورده شده است که ممکن است به سلامت پوست کمک کند.


یک مرطوب کننده برای کمک به مرطوب نگه داشتن پوست اضافه کنید

خشکی بدترین دشمن پوست شما است. آنی گونزالس ، MD ، یک متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره با استفاده از پوست در River River در میامی ، می گوید: “وقتی پوست فاقد آبرسانی مناسب باشد ، واکنش های مختلفی را ایجاد می کند ، یکی از آنها تولید روغن بیشتر و شکستگی بیشتر است.” این امر در ماه های زمستان به دلیل کاهش سطح رطوبت در خارج و پمپاژ حرارت مصنوعی از خانه تشدید می شود. حرکت شما: یک رطوبت ساز اضافه کنید تا رطوبت دوباره به هوا وارد شود.

آنا اچ چاكون ، MD ، متخصص پوست با تائید هیئت مدیره مستقر در میامی ، كه در هیئت مشاوره Smart Style Today فعالیت می كند ، می گوید مرطوب كننده ها به ویژه برای کسانی كه از خشكی پوست یا اگزما رنج می برند می تواند مفید باشد.

مروری در ژورنال آکادمی پوست و ونرولوژی اروپا در فوریه 2016 منتشر شد که دمای پایین و سطح رطوبت کم را با یک مانع پوستی موثرتر و پوستی مرتبط می کند که بیشتر در معرض تحریک کننده ها و مواد آلرژی زا است. و یک مطالعه کوچک که در ژوئیه 2019 در Skin Research and Technology منتشر شد ، نشان داد خوابیدن در محیط هایی با سطح رطوبت زیر 30 درصد ، میزان آبرسانی به پوست را تقریباً 25 درصد کاهش می دهد.

به همین دلیل ایده خوبی است که یک رطوبت ساز را در اتاق خواب خود راه اندازی کنید و اگر در بیشتر جایی از وقت خود صرف می کنید ، در یک ثانیه برای فضای کار خود از خانه سرمایه گذاری کنید. دکتر گونزالس پیشنهاد می کند که سطح رطوبت را بین 30 تا 50 درصد تنظیم کنید.

روبالشتی خود را به ابریشم تغییر دهید

آیا یک تعویض ساده بالش می تواند به پوست شما کمک کند؟ احتمالاً – بسته به موقعیت خوابیدن شماست. گونزالس می گوید: “بالش های ابریشمی می توانند برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک برای هر کسی که روی شکم یا پهلو بخوابد مفید باشند.” “وقتی یک طرف صورت به مدت هشت ساعت در شب روی بالش له می شود ، آن طرف بیشتر از طرف دیگر مستعد ایجاد چین و چروک است.” به علاوه ، گونزالس می گوید ، ابریشم به اندازه پنبه خشک نمی شود و هنگامی که شما آن را با زنگ زدگی رطوبت می کنید ، پوست را رطوبت نمی کند.

تحقیقات زیادی برای حمایت از این ادعاها انجام نشده است ، بنابراین گونزالس می گوید به عنوان تنها محلول ضد پیری به روبالشت خود اعتماد نکنید. اما هیچ آسیبی هم نخواهد داشت. و در حالی که این کار را انجام می دهید ، مطمئن شوید که جلد بالش خود را تمیز نگه داشته اید. دبورا لانگویل ، MD ، متخصص پوست با مجوز تابلو در مرکز پوست میامی در میامی و از بنیانگذاران مراقبت از پوست دکتر ، پیشنهاد می کند هفته ای یک بار روبالشتی ها و ماهانه یکبار بالش ها را در مواد شوینده مخصوص پوست های حساس بشویید. او می گوید: “هرچه مواد شیمیایی کمتری وجود داشته باشد ، بهتر است.”

اتاق خواب خود را برای خواب خوب تنظیم کنید

ثبت نام در یک شب خواب راحت باعث می شود که شما فقط طراوت نداشته باشید – همچنین به نفع پوست شما خواهد بود. گونزالس می گوید: “خواب ضعیف یا ناکافی می تواند در صورت نشان داده شود ، در نتیجه پلک های آویزان ، تورم چشم ، سیاهی حلقه ، رنگ پریدگی پوست ، چین و چروک بیشتر و افتادگی پوست ایجاد می شود.” درست مانند اینکه بدن برای بازیابی خود به خواب احتیاج دارد ، پوست نیز به آن احتیاج دارد. گونزالس می گوید: “در طول خواب ، جریان خون در پوست افزایش می یابد ، کلاژن را بازسازی می کند و آسیب ناشی از اشعه ماورا بنفش را ترمیم می کند تا چین و چروک و لکه های پیری را کاهش دهد.”

تحقیقی که در ژانویه 2015 در 60 پوست شرکت کننده در کلینیکی و تجربی منتشر شد نشان داد که افراد خوب خواب – به عنوان کسانی که هفت تا 9 ساعت خواب با کیفیت در هر شب دارند – دارای نمره پیری پوست در مقایسه با خواب آورهای ضعیف هستند. افراد خوب خواب نیز از ظاهر و جذابیت خود رضایت بیشتری داشتند.

بنابراین برای اولویت بندی در خواب چه کاری می توانید انجام دهید؟ بنیاد خواب ملی توصیه می کند که ترموستات را بین 60 تا 67 درجه تنظیم کنید ، چراغ ها را حدود یک ساعت قبل از خواب کم کنید و روی یک تشک ، ملحفه و بالش که برایتان راحت است سرمایه گذاری کنید. خاموش کردن دستگاه های الکترونیکی به خوبی قبل از خواب نیز می تواند به خواب بی کیفیت کمک کند. یک آزمایش کنترل شده تصادفی که در ژانویه 2018 در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شد ، نشان داد که شرکت کنندگانی که به مدت یک هفته دو ساعت قبل از خواب از عینک به رنگ کهربا استفاده می کردند ، در مقایسه با افرادی که عینک هایی با رنگ روشن دارند ، در علائم بی خوابی پیشرفت بیشتری داشته اند. محققان می نویسند که نور آبی دستگاه ها ، مانند رایانه شما ، می تواند تولید ملاتونین ، هورمونی را که باعث خواب می شود ، سرکوب کند.

یخچال خود را با غذاهای مناسب پوست تهیه کنید

آیا بعد از خوردن غذای ناخواسته ، تا به حال متوجه افزایش انباشت آن شده اید؟ طبق کلینیک مایو ، غذاهای سرشار از کربوهیدرات تصفیه شده ، مانند نان و چیپس ، می توانند شرایط پوستی ، از جمله آکنه را بدتر کنند. علاوه بر این ، برخی از مواد مغذی می توانند باعث سلامت پوست مانند اسیدهای چرب ، ویتامین C و پروبیوتیک ها شوند.

گونزالس می گوید: “اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 و امگا 6 بنیان سلول های سالم هستند.” “این چربی ها به تولید سد چربی طبیعی پوست کمک می کنند ، که برای جوان نگاه داشتن پوست و احساس رطوبت بسیار اساسی است.” از طرف دیگر ، کمبود چربیهای امگا 3 می تواند منجر به پوستی خشن و پوسته پوسته شود ، طبق انستیتوی ملی بهداشت (NIH). NIH به مردان بزرگسال توصیه می کند روزانه 1.6 گرم (گرم) امگا 3 دریافت کنند ، در حالی که زنان باید 1.1 گرم در روز از این ماده مغذی دریافت کنند که این ماده غذایی می تواند در غذاهایی مانند گردو ، دانه های چیا و ماهی آزاد یافت شود.

گونزالس همچنین ویتامین C را توصیه می کند که در مرکبات و جعفری یافت می شود. بر اساس یک بررسی ژوئیه 2012 که در Dermato Endocrinology منتشر شده است ، این یک آنتی اکسیدان کلیدی است که پوست را از طریق خوراکی یا موضعی استفاده می کند. گونزالس می گوید که از طریق خواص آنتی اکسیدانی خود می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد و با آسیب رادیکال های آزاد مقابله کند.

سرانجام ، پروبیوتیک ها که در ماست یافت می شوند ، افزودنی شایسته برای برنامه های مراقبت از پوست شما هستند. پروبیوتیک ها به دلیل تأثیر مثبت بر روی سیستم ایمنی بدن و روده به خوبی شناخته شده اند و همچنین می توانند به آکنه ، روزاسه ، درماتیت آتوپیک و عکسبرداری کمک کنند ، که بر اساس مقاله چین و چروک ظاهر می شود ، مطابق مقاله منتشر شده در ژوئن 2015 در International مجله پوست زنان. دکتر Longwill می گوید: “پروبیوتیک ها به حفظ میکروبیوم شما کمک می کنند ، که به بافت و مانع پوست کمک می کند.” “حفظ یک میکروبیوم سالم همچنین پوستی سالم و درخشان برای شما ایجاد می کند.”

به مکمل های پوست مراجعه کنید

مکمل ها همچنین ممکن است به شما کمک کنند ویتامین های اصلی را که با فواید پوست مرتبط هستند ، تأمین کنید.

بر اساس مطالعه نوامبر 2015 که در مجله تحقیقات علوم پزشکی منتشر شده است ، مکمل های ویتامین E – با 400 واحد بین المللی در روز (IU) – باعث بهبود علائم و کیفیت زندگی در افراد مبتلا به اگزما می شود.

اگر با علائم پیری یا تیرگی دست و پنجه نرم می کنید ، یک مکمل ویتامین A و اگر بیش از حد رنگ آمیزی و آکنه از جمله نگرانی های اصلی شما هستند ، مکمل ویتامین A را توصیه می کند. وی می گوید: “ویتامین A از رشد کلاژن پشتیبانی می کند ، پوست را چاق و قوی نگه می دارد ، در حالی که ویتامین B باعث گردش سلول می شود و تولید سبوم را کنترل می کند.”

مزایای استفاده از ویتامین A در رژیم غذایی شما کاملاً شناخته شده است ، اما طبق گفته Harvard T.H فواید مکمل به اندازه کافی روشن نیست. دانشکده بهداشت عمومی چان. اما اگر این رشد کلاژن است که بدنبال آن هستید ، مکمل های کلاژن را در نظر بگیرید که به روشی فزاینده برای استفاده از مزایای پروتئین در پوست تبدیل شده اند. یک بررسی منتشر شده در ژانویه 2019 در Journal of Drugs in Dermatology نتایج امیدوار کننده ای را نشان داد که مکمل های کلاژن می توانند به بهبود زخم و پیری پوست کمک کنند. محققان گزارش کردند که مکمل های کلاژن باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست ، آبرسانی و تراکم کلاژن می شوند. به علاوه ، آنها ایمن هستند و هیچ جنبه منفی قابل توجهی ندارند.

Chacon همچنین توصیه می کند نیاسین (ویتامین B3) مصرف کنید. وی می گوید: “نیکوتینامید خوراکی با 500 میلی گرم دو بار در روز شناخته شده است که مانع پیشرفت سرطان های پوست می شود.” مطالعه آگوست 2015 در American Health & Drug Benefits منتشر شد که به دنبال این رژیم به مدت یک سال یافت ، میزان سرطان های جدید سلول سنگفرشی و سلولهای پایه را تقریباً 25 درصد در میان بیماران در معرض خطر بالای سرطان پوست کاهش داد.

قبل از شروع رژیم مکمل ، حتماً ابتدا با پزشک مشورت کنید.

اغلب اوقات استرسی که به دلیل مهلت کاری سریع ، نمایش خانوادگی یا اضطراب درباره آینده احساس می کنید ، روی صورت شما نوشته شده است. هورمون های خود را سرزنش کنید. گونزالس می گوید: “استرس به دلیل هورمون کورتیزول ترشح شده نقش مهمی در سلامت و ظاهر پوست دارد.” “کورتیزول باعث می شود غدد موجود در پوست چربی بیشتری تولید کنند و پوست را در معرض آکنه و سایر مشکلات قرار دهد.” بر اساس مطالعه ژوئن 2014 که در Inflammation & Allergy Drug Targets منتشر شده است ، اگر استرس به اطراف بچسبد و مزمن شود ، می تواند سیستم ایمنی بدن شما را سرکوب کرده و منجر به عفونت های پوستی و واکنش های آلرژیک بدتر شود.

گونزالس می گوید: “ناگفته نماند ، در مواقع استرس كلی ، می توان از روال مراقبت از پوست غافل شد یا كاملاً از آنها صرف نظر كرد.” “یافتن راه هایی برای استرس زدایی تأثیرات مثبتی بر روی پوست و به طور کلی سلامت روان و رفاه خواهد داشت.” استرس زدایی به راحتی بیان می شود تا حد امکان ، اما اصلاحات ساده ای وجود دارد که می توانید در اطراف خانه ایجاد کنید تا فضای آرام تری ایجاد شود. در اینجا یک مورد آسان وجود دارد: شمعی روشن کنید که با رایحه ای تزریق شده و باعث ایجاد آرامش می شود ، مانند اسطوخودوس. طبق کلینیک کلیولند ، رایحه درمانی – و به ویژه اسطوخودوس – می تواند اضطراب شما را کاهش داده و روحیه بهتری به شما بدهد.

آب را بخشی از برنامه روزانه خود کنید

ارزان ترین مسیر برای درخشش پوست؟ نوشیدن آب بیشتر گونزالس می گوید: “به عنوان یک عضو حیاتی ، پوست برای به حداکثر رساندن انعطاف پذیری و جلوگیری از چروک شدن ، از داخل بدن به آبرسانی مناسب نیاز دارد.” مطالعه اوت 2015 که در 49 کلینیک ، آرایشی و بهداشتی و پوست منتشر شد و در آن 49 زن با نوشیدن 2000 میلی لیتر اضافی (میلی لیتر) – حدود 8 فنجان – آب در هر روز روی پوست تأثیر مثبت گذاشت ، به ویژه برای کسانی که عادت به نوشیدن آب ندارند .

برای افزایش مصرف آب ، گونزالس پیشنهاد می کند هر بار که برای استفاده از سرویس بهداشتی بلند می شوید یک لیوان آب بنوشید. او می گوید: “این یک چرخه عالی ایجاد می کند ، هرچه آب بیشتری بنوشید ، مجبورید به دستشویی بروید.”

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp