چگونه مژه های بلندتری داشته باشیم؟

مژه و سلامتی

مژه ها از چشم در برابر بقایای نور محافظت می کنند. آنها همچنین مانند سنسورهایی عمل می کنند که هنگام نزدیک شدن اشیا به چشم ، خطر احتمالی را گوشزد می کنند.

مژه های پراکنده یا نازک تحت شرایطی قرار می گیرند که هیپوتریکوز مژه نامیده می شود. افرادی که دچار ریزش مو هستند ، به نام آلوپسی ، گاهی اوقات نازک شدن مژه ها را تجربه می کنند.

اگر می خواهید مژه های بلندتر و ضخیم تری داشته باشید ، چندین درمان خانگی وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

با این روش های درمانی اثبات نشده محتاط باشید
جستجوی سریع در وب برای “نحوه رشد مژه” لیست طولانی از داروهای خانگی را به دست می دهد. با این حال ، هیچ یک از این درمان ها از نظر علمی اثبات نشده اند و حتی در برخی موارد می توانند به چشم شما آسیب برسانند.

برخی از درمان های خانگی رایج که از نظر علمی برای طولانی شدن مژه ها اثبات نشده اند عبارتند از:

ژله نفتی: حداقل سه روز در هفته مقدار کمی ژله نفتی را روی مژه ها قبل از خواب بمالید و صبح آن را بشویید.
چای سبز: روزانه با یک پنبه چای سبز خنک و شیرین را روی مژه ها بمالید.
روغن زیتون با یا بدون لیمو: شب قبل از خواب مقدار کمی روغن زیتون را با یا بدون پوست لیمو که در آن تزریق شده است ، روی مژه ها بمالید و آن را بشویید.
روغن کرچک: هر شب مقدار کمی روغن کرچک را روی مژه ها بمالید و صبح آن را بشویید.
آلوئه ورا: قبل از خواب مقدار کمی ژل آلوئه ورا را روی مژه ها بمالید و صبح بشویید.
ماساژ پلک: پلکها را به آرامی در امتداد خط مژه ماساژ دهید.
روش ثابت شده برای مژه های طولانی تر
تنها درمان اثبات شده برای طولانی شدن مژه ها استفاده دقیق از دارو است.

بیماتوپروست (Latisse) تنها داروی مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) است که باعث طولانی شدن و ضخیم شدن مژه ها می شود. این دارو در ابتدا به عنوان دارویی به نام لومیگان برای درمان گلوكوم ساخته شد ، اما محققان دریافتند كه رشد مژه از عوارض جانبی آن است.

پزشک می تواند Latisse را تجویز کند ، که شما به طور مرتب روی خط مژه پلک فوقانی (نه پلک پایین) قرار می دهید. در صورت استفاده روزانه به مدت حداقل دو ماه ، نتایج کاملی را به همراه دارد. هنگامی که استفاده از Latisse را شروع کردید ، باید به طور منظم از آن استفاده کنید تا نتایج را حفظ کنید. در غیر این صورت مژه های شما به حالت قبلی خود برمی گردند.

محققان می گویند منبع معتبر Latisse بی خطر و موثر است و برای اکثر افراد حداقل عوارض جانبی را به همراه دارد. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

چشم خارش دار و قرمز
خشکی چشم
پلک های تیره
رنگدانه قهوه ای تیره در عنبیه (قسمت رنگی چشم)
اگر دارو به طور نامناسب روی پلک ها استفاده شود ، رشد مو در اطراف چشم
بسیار مهم است که داروی طولانی کننده مژه – و سایر مواد – را از چشم دور نگه دارید. چشم ها بسیار شکننده است. دریافت مواد خارجی در چشم می تواند باعث کاهش بینایی و در موارد شدید کوری شود.

مژه های خود را مرتب کنید
نگهداری مناسب مژه می تواند سلامت مژه های شما را بهبود بخشد و احتمال شکستن آن را کمتر کند. این می تواند بلندتر و ضخیم تر به نظر برسد. برخی از نکات مربوط به نظافت مژه ها شامل موارد زیر است:

به طور مرتب مژه های خود را با برس مژه مسواک بزنید
روزانه صورت و چشم های خود را با صابون ملایم بشویید
پاک کردن آرایش چشم در پایان هر روز
خط آخر
انواع مختلفی از داروهای خانگی وجود دارد که ظاهراً به رشد مژه ها کمک می کند ، اما هیچ یک از آنها م –ثر – یا ایمن – به جز داروی طولانی مدت مژه مصنوعی Latisse که توسط FDA تأیید شده است ، اثبات نشده است. بسیار مهم است که از قرار دادن مواد بالقوه خطرناک در داخل یا نزدیک چشم خودداری کنید. و اگر از دارو استفاده می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که آن را از چشم دور نگه می دارید تا از عوارض جانبی جلوگیری کنید.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp