چگونه می توان آرایش را به طور کامل پاک کرد – حتی خط چشم و ریمل ضد آب

شما یک روز طولانی در محل کار خود گذرانده اید ، به دنبال آن حتی یک شب طولانی تر مراقبت از بچه ها ، حیوان خانگی یا شریک زندگی خود را دنبال می کنید ، یا سعی می کنید کمی از خود مراقبت کنید. بنابراین بله ، اگر شما نمی خواهید هر وقت را صرف تمیز کردن آرایش خود کنید و ترجیح می دهید فقط در رختخواب هاپ بزنید ، این مسئله را به دست می آوریم. اما آماده سازی پوست برای خواب بسیار مهم است – و سلام ، عمل پاک کردن روز نیز می تواند تسکین دهنده باشد.

بنابراین ، چگونه باید پاکسازی آرایش خود را انجام دهید تا بتوانید از فردا از نو شروع کنید؟ ما با نانسی ساتور ، دکتر ، متخصص پوست ، مدیر پزشکی و مدیر عامل شرکت Curology گپ زدیم تا در پایان روز مراحل درست برای از بین بردن آرایش خود را دریابیم.

آیا شما باید قبل از خواب آرایش را پاک کنید؟


برای کمی جنجال آماده هستید؟ به گفته Satur ، از نظر فنی مجبور نیستید آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید ، به شرط آنکه نوع مناسبی داشته باشید. (با این حال ، Satur هنوز معتقد است که شما باید این کار را انجام دهید ، که در عرض یک دقیقه به آن خواهیم رسید).

او می گوید: “پوست شما” نفس نمی کشد “، بنابراین به خواب رفتن بدون از بین بردن آرایش باعث می شود که پوست شما آزار ندهد – در واقع ممکن است برای جلد بالش از چهره شما بدتر باشد.” Satur اضافه می کند که اگر آرایش شما منافذ پوستی ندارد ، استفاده از آن برای مدت زمان طولانی نباید از نظر تئوری مشکلی داشته باشد.

“گفته شد ، اطمینان حاصل کنید که محصولات آرایشی شما مقصر آکنه نیستند. اگرچه تضمینی نیست ، اما بهتر است به محصولات دارای برچسب هایی مانند “غیر کمدوژنیک” ، “غیر آکنه زا” ، “منافذ پوستی مسدود نشود” یا “باعث شکستگی نمی شود” پایبند باشید. “

آیا می خواهید مطمئن باشید که آیا آرایش شما با این معیارها مطابقت دارد؟ Satur پیشنهاد کرد محصولات خود را در cosDNA.com جستجو کنید. در آنجا خواهید فهمید که آیا مواد شستشوی صورت ، کرم ها و صابون های مورد علاقه شما حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که باید از آنها اجتناب کنید. Satur به شما توصیه می کند که از مصرف هر محصولی با آکنه های سه ، چهار یا پنج در سایت خودداری کنید.

با گفتن همه اینها ، Satur هنوز فکر می کند که شما باید هر شب به دلیل تعریق طبیعی در طول روز آرایش خود را پاک کنید. او می گوید: “نفس در یک روز گرم یا بعد از ورزش می تواند باعث تکثیر باکتری ها در آن محیط مرطوب شود.” “بنابراین ، اگر شستشو ندهید ، این میکروب ها می توانند یک شبه حتی بیشتر شوند – و این مطمئناً می تواند تمایل به شکست را بدتر کند. آلاینده های محیطی و سایر مواد تحریک کننده ممکن است در طول روز جمع شده باشند ، بنابراین احتمالاً بهتر است قبل از خواب خوب با صورت تمیز تنظیم کنید. “

چگونه به طور صحیح و کامل آرایش را پاک کنیم


Satur توصیه می کند از آب میسلار به عنوان پاک کننده آرایش ملایم و موثر استفاده کنید. برای کسانی که ناآشنا هستند ، آب های مایسل آب پاک کننده بدون شستشو و صابون است که حاوی قطرات ریز روغن معلق در آب نرم است. برای استفاده ، چند قطره بر روی یک پنبه قرار دهید ، آن را به پوست خشک بمالید و تمیز کنید.

Satur توضیح داد: “آب میسلار به ویژه اگر پوست شما حساس باشد ، گزینه بسیار مناسبی است.” “این فرمولاسیون ملایمی را ارائه می دهد که پوست شما را از رطوبت پاک نمی کند – فقط اطمینان حاصل کنید که هنگام کشیدن محصول روی صورت خود ، ملایم هستید.”

Satur به خصوص Bioderma Sensibio H2O و Garnier SkinActive Micelllar Cleaning Water را توصیه می کند.

راه درست برای پاک کردن آرایش چشم


لازم است هنگام پاکسازی تمام قسمتهای صورت خود کاملاً دقیق باشید. اما ، همانطور که Satur توضیح داد ، آرایش چشم به خصوص هنگامی که از ریمل های ضد آب یا ضد آب استفاده می کنید ، می تواند چالش برانگیز باشد.

او می گوید: “پاک کردن ریمل و خط چشم ممکن است دشوار باشد ، اما از مالش چشم خودداری کنید زیرا ناحیه چشم از قبل حساس است”. او یک پاک کننده آرایش بر پایه روغن را توصیه می کند ، اما ماده ای که آنقدر روغنی نباشد که باقی مانده باقی بماند.

شما می توانید از آب میسلار استفاده کنید که برای از بین بردن آرایش ضد آب ساخته شده است ، مانند Garnier SkinActive Micellar Cleansing Water All-in-1 Water ضد آب. یک پاک کننده موثر آرایش نیازی به تمیز کردن شدید ندارد و باید به راحتی شستشو شود. “

از دستمال مرطوب کودک استفاده نکنید – کار آنها تمام نمی شود


ممکن است وسوسه شوید که یک دستمال مرطوب کودک برای گرفتن وقت و هزینه صرف کنید ، اما Satur معتقد است بهتر است در عوض به سراغ محصولات پاک کننده آرایش با معاملات واقعی بروید. او توضیح می دهد: “در حالی که دستمال مرطوب کودک ممکن است شبیه دستمال مرطوب باشد ، اما فرموله نشده است که همان کار را انجام دهد.” “دستمال مرطوب بچه تمیز کردن ملایم پوست را ارائه می دهد ، اما لزوماً مواد لازم برای از بین بردن آرایش لجبازی را ندارد.”

مراحل مراقبت از پوست برای پیگیری پس از حذف آرایش


خبر خوب: مراقبت از پوست لازم نیست به شدت پیچیده یا وقت گیر باشد. ساتور می گوید: “من یک روال ساده مراقبت از پوست را توصیه می کنم.” “پس از پاک کردن آرایش خود ، با یک پاک کننده ملایم صورت بشویید. قبل از استفاده از هر داروی مراقبت از پوست ، مانند فرمول سفارشی Curology ، صبر کنید تا صورت شما کاملا خشک شود. سپس ، اگر پوست شما به مرطوب کننده جداگانه نیاز دارد ، آن را پیگیری کنید. “

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp