تاریخچه و حقایق لوازم آرایشی

تاریخچه لوازم آرایشی

مقدمه

با بیش از 10 هزار سال تجربه ، شیمی دانان ، متخصصان زیبایی ، طراحان لباس ، رهبران مذهبی و دولت ها تأثیر باورنکردنی بر دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی داشتند. از آنجا که در طبیعت انسان است که همیشه در تلاش برای رسیدن به کمال و راه های جدید برای بیان خود است ، لوازم آرایشی واقعاً نقش بسزایی در پیشرفت ما از تمدن باستان به سبک زندگی مدرن داشت. مواد آرایشی به ما کمک می کند تا نوع نگاه خود را تغییر دهیم ، بدن را در زمان بیماری ثابت کرده و به ما امکان می دهیم دین و اعتقادات خود را بیان کنیم.

همه اینها حدود 12 هزار سال پیش زمانی آغاز شد که مصریان باستان توانایی بهبود روغنهای معطر را کشف کردند. از آن زمان ، صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی آنها هر چه بیشتر افزایش یافت تا جایی که به بخشی مهم از آیین آنها تبدیل شد. خدایان با استفاده زیاد از مواد آرایشی مورد احترام مردم قرار گرفتند ، تقریباً همه از روغن ، خط چشم و محصولات مشابه برای جلوه بخشیدن به ظاهر خود استفاده می کردند. حتی اگر برخی از مواد تشکیل دهنده آنها سمی بودند ، اما میزان جذابیت مواد آرایشی کاهش پیدا نکرد. با این حال ، وقتی لوازم آرایشی از مصر به خارج راه یافتند ، در یونان و روم به مقاومت رسیدند. مواد آرایشی در آنجا به محبوبیت گسترده ای رسیده است ، اما بسیاری از آنها به عنوان زیاده روی و غیرضروری شناخته شده اند. در رم ، دوره ای وجود داشت که اگر زنان از لوازم آرایشی استفاده نمی کردند ، زیبا به حساب نمی آمدند. این منجر به تورم قیمت ها می شود و تعداد کمی از زنان ثروتمند موفق به بدست آوردن ثروت های کلان لوازم آرایشی گران قیمت از هند و خاورمیانه می شوند. برای مقابله با این بیماری همه گیر ، سنای روم قانونی (کوتاه مدت) را اعلام کرد که مانع از برگزاری نمایشگاه های عمومی محصولات آرایشی و بهداشتی و لباس زنانه عجیب در تمام شهرهای جمهوری روم می شود. در تمدن های دیگر ، لوازم آرایشی نیز هر از گاهی با برخورد خشن مشابهی روبرو می شدند. به عنوان مثال در چین اگر افراد عادی با استفاده از لاک ناخن در ملا عام گرفتار می شدند اعدام می شدند (این فقط امتیاز ثروتمندان بود) و در ژاپن زنان نجیب ممنوع بودند که بدون درمان های زیبایی کامل بدن در ملا عام راه بروند.

عصر تاریکی اروپا زمانی بود که لوازم آرایشی تقریباً از دانش عمومی ناپدید شدند. به دلیل سنت روسپی ها برای استفاده از مواد آرایشی بیش از حد برای پنهان کردن سن و اغراق در زیبایی خود ، برای بیشترین مدت بیشتر لوازم آرایشی و بهداشتی توسط اکثریت مردم اروپا رها می شدند. پادشاهان و ملکه ها اظهارات علنی کردند که استفاده از لوازم آرایشی مناسب نیست ، مقامات کلیسا این عقیده را گسترش دادند که لوازم آرایشی فقط توسط ادیان و شیطان پرستان استفاده می شود و برای طولانی ترین زمان فقط بازیگران صحنه مجاز به استفاده از آنها بودند ، اما فقط در زمان اجرای آنها.

تاریخچه لوازم آرایشی


محصولات آرایشی و بهداشتی که امروز استفاده می کنید همه در تاریخ اخیر ایجاد نشده اند. برخی از آنها تاریخچه ای طولانی و داستانی دارند که به ابتدای تمدن مدرن بشری می رسد. در اینجا می توانید شاهد سفرهای لوازم آرایشی مانند گذشته باشید.

تاریخچه محصولات آرایشی

داستان طولانی و جالب تاریخ آرایش می تواند نوع نگاه شما به محصولات آرایشی و بهداشتی را برای همیشه تغییر دهد و اینجا مکان مناسبی است برای اینکه خود ببینید چگونه آرایش به دنیای مدرن مد معرفی شده است.

در حالی که برخی تصور می کنند محصولات آرایشی و بهداشتی یک اختراع اخیر است ، اکتشافات استفاده از لوازم آرایشی به هزاران سال قبل برمی گردد.

بقایای پالت هایی که قدمت آنها در حدود 100000 سال تخمین زده شده است کشف شده است که حاوی آثاری از رنگدانه های مخلوط است. اینها به احتمال زیاد برای هنر غار و تزئین بدن استفاده می شده است ، در حالی که نئاندرتالها حتی از تزئینات بدن برای بیان شخصیت استفاده می کردند.

حنا با حرکت به هزاره اول میلادی ، به عنوان رنگ مو و برای نقاشی طرح های پیچیده دست و پا در حدود 300-400 میلادی در مناطقی از شمال آفریقا ، شبه جزیره عربستان و جنوب آسیا محبوب شد.

حقایق آرایشی


محصولات آرایشی و بهداشتی موفق شده اند واقعاً تأثیر بسزایی در زندگی ، مد ، فرهنگ و تاریخ ما داشته باشند. در اینجا می توانید جزئیات بیشتری در مورد آنها ، انواع آنها ، نحوه ساخت آنها و خیلی خیلی بیشتر بدانید.

نتیجه تصویری برای History of cosmetics

مصریان باستان از روغن ها و پمادهای معطر برای تمیز کردن و نرم کردن پوست خود ، محافظت از آن در برابر آفتاب و باد و حتی پوشاندن بوی بدن استفاده می کردند. آرایش سنگین دور چشم نیز در مصر باستان به عنوان بیانیه زیبایی ، و همچنین محافظت از ارواح شیطانی و بهبود بینایی چشم رایج شد!

اکتشافات نشان می دهد که مردم ترکیه امروزی از کرم های ساخته شده از چربی حیوانات برای تسکین پوست تا 3000 سال قبل از میلاد استفاده می کردند و یونانیان باستان از سرب سمی سفید به صورت خود استفاده می کردند تا ظاهری رنگ پریده و خشمگین به دست آورد. . یونانیان همچنین لبهای خود را با خمیر ساخته شده از اکسید آهن یا اوچر مخلوط با روغن زیتون نقاشی می کردند و از سرمه برای سایه چشم و اتصال ابروها استفاده می کردند (شاخک از ویژگی های زیبایی محسوب می شد!)

هنوز هم به دوران باستان برمی گردد ، مردم چین ناخن های خود را با رنگ آمیزی می کردند تا یک طبقه اجتماعی را نشان دهند. اندکی پس از آن ، آنها شروع به استفاده از سرخ لب و پودر برنج کردند تا صورت آنها را سفید کند. همچنین رومیان باستان با استفاده از پودر گچ ، سرب سفید و کرم ساخته شده از چربی حیوانات ، نشاسته و اکسید قلع ، پوست خود را کمرنگ تر می کردند.

توسعه تاریخی


سرانجام پس از بازگشت سربازان اروپایی از جنگهای صلیبی در خاورمیانه ، محصولات و دانش جدید عجیب و غریب را به خانه تغییر داد. در میان این محصولات انواع مختلفی از مواد آرایشی وجود داشت که در ابتدا فقط توسط اشراف و شهروندان طبقه بالا استفاده می شد. پس از آنکه رنسانس توانست در سراسر اروپا گسترش یابد ، لوازم آرایشی جای خود را پیدا کردند ، اما هنوز مورد قبول عمومی قرار نگرفتند ، مگر در چند نوسان مد (مانند دوران سلطنت ملکه الیزابت اول (1605-159) در انگلیس).

پیشرفت در صنعت ، شیمی و پزشکی در قرن 18 و 19 پیشرفت چشمگیری در لوازم آرایشی به وجود آورد. آنها هنوز به طور كامل مورد قبول واقع نشدند ، اما سبك ویكتورینایی جدیدی كه در قرن نوزدهم بوجود آمد ، مدی آرایشی-محوری را به ارمغان آورد كه خواستار این بود كه همه “خانمها” باید خود را زیبا و شكننده ، با لباسهای ظریف و ویژگیهای دقیق صورت معرفی كنند. برای این منظور ، سایه چشم ، رژ لب ، لاک ناخن و سایر محصولات مورد توجه قرار گرفتند.

اوایل قرن 20 بدون شک طلوع صنعت آرایشی مدرن بود. ظهور فیلم ، عکاسی ، ارتباطات سریع ، تعداد بی شماری از مبتکران و حمایت از صنعتگران بزرگ موفق به معرفی محصولات آرایشی به هر خانوار در جهان غرب شد. در طول چند دهه اول قرن 20 ، شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی (بسیاری از آنها که به زودی به نیروگاه های بین المللی تبدیل می شوند) رژ لب های جامد ، براق کننده لب ، ریمل ، خط چشم (که با کشفیات باورنکردنی زیر اهرام مصر به محبوبیت عمومی منجر شده است) ، مواد آفتابی ، رنگ مو ، ژل و پودرهای مختلف با چنین پیشرفت هایی ، دیدن اینکه سبک های قدیمی ویکتوریا به زودی فراموش می شدند ، چیز عجیبی نبود. مد جدید بین المللی پس از دهه 1930 به سرعت حرکت کرد و با گذشت هر دهه سبک های جدیدی را ارائه داد.

فاصله زیادی از سبک های سنتی در دهه 1960 و 70 با معرفی حرکت هیپی (لوازم آرایشی با ظاهری طبیعی) ، پانک (سبک تیره و شوم که هدف آن شوک زدن بود) و جذاب (سبک عجیب و رنگارنگ) اتفاق افتاد. از آنها سبک های جدید بسیاری پدید آمده است که مد را به حالت فعلی تغییر داده و شکل داده اند.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp