چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنیم – 9 نکته برای داشتن رنگ با کیفیت آرایشگاه

رنگ مو در خانه

اگر مثل من هستید ، فقط سه ساعت وقت ندارید که روی صندلی سالن بنشینید تا موهایتان کوتاه و رنگ شود. بعد از اینکه فهمیدم نسخه برداری از یک روش حرفه ای بسیار دشوار نیست – و به منظور صرفه جویی در وقت ، هزینه و عقل من – من به دنبال تکمیل تکنیک رنگ آمیزی مو در خانه هستم. در ابتدا ، ممکن است به نظر می رسد یک دستور العمل برای فاجعه است ، اما اگر تمام کاری که شما انجام می دهید پوشاندن خاکستری یا ایجاد تغییرات جزئی در سایه است ، شما کاندید اصلی رنگ آمیزی خانه هستید.

البته ، لازم به یادآوری است که اگر رنگ آمیزی مو در خانه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود ، برای شما زمان زیادی صرف می کند – به طور کلی حدود 60 تا 90 دقیقه. رنگ به خودی خود بزرگترین هزینه پولی است و با هزینه لوازم جانبی اضافی ، کل کار DIY شما باید حدود 25 دلار باشد. و هنگامی که کلیپ های آرایشگاه و یک برس رنگ خریداری می کنید ، دفعه بعدی هزینه شما را کاهش می دهد. اگر هم سالن منزجر هستید ، یا نمی خواهید هر شش هفته 80 تا 100 دلار هزینه کنید ، پس انداز قابل توجه رنگ آمیزی مو در خانه برای توجیه سرمایه گذاری زمان کافی است.

نکات رنگ آمیزی خانگی


روش زیر به راحتی فرموله نشده است. من در طول 10 سالی که خودم آن را DIY انجام داده ام ، سه بار رنگ موهایم را پر کرده ام ، اما چون عقاید 20/20 است ، اکنون می توانم دقیقاً بدانم که چه اشتباهی رخ داده است. با استفاده از این نکات از اشتباهات من بیاموزید و هر بار ارزان قیمت یک کار عالی رنگ را بدست آورید.

 1. تغییرات اساسی ایجاد نکنید
  قانون شماره یک رنگ آمیزی مو DIY جلوگیری از تغییرات شدید است. هر زمان می خواهید رنگ موهای خود را بیش از سه سایه تغییر دهید ، بهتر است یک حرفه ای را ببینید. روشن شدن موها گاهی به پایه روشن احتیاج دارد و تیره شدن شدید می تواند باعث افزایش رنگ تکه ای شود. اگر قصد اصلاح شدید دارید ، به آرایشگاه مراجعه کنید.

دو بار از سه بار که کار رنگ آمیزی خود را خراب کردم ، خیلی بالا شلیک کردم. یکی به رنگ سیاه تیره و لکه دار در آمد و دیگری بسیار نارنجی تر از رنگ بلوندی بود که می خواستم. درسی که آموختم رنگ آمیزی برای دستیابی به نتایج طبیعی تر با قرار گرفتن در خانواده رنگی ام بود.

 1. سایه مناسب را انتخاب کنید
  اشتباه نکنید که به فروشگاه بروید و فقط یک جعبه رنگ مو بگیرید. در عوض ، وقت خود را اختصاص دهید. من تمایل به خرید رنگ در فروشگاه های بزرگ جعبه دارم زیرا آنها بیشترین طیف سایه ها و مارک ها را دارند.حتی اگر موهای مدل روی جعبه را دوست دارید ، احتمال اینکه موهای شما مانند موهای شما باشد بسیار کم است. ضخامت موی فرد ، رنگ پوست و رنگ فعلی همه می توانند نتایج شما را برای نتیجه غیر قابل پیش بینی تحت تأثیر قرار دهند. بهترین شرط شما انتخاب رنگ بر اساس رنگ پوست است.

در اینجا یک آغازگر سریع برای مطابقت رنگ پوست با رنگ آن آورده شده است:

اگر چشمان شما قهوه ای ، آبی یا فندقی با گلهای آبی یا سبز است ، رنگ پوست شما سرد است و باید سایه هایی با رنگ سرد نیز انتخاب کنید – مانند قهوه ای خاکستری ، بلوند بژ ، قرمز بورگوندی و سیاه رنگ . رنگ های پوست خنک معمولاً در جواهرات نقره ای بهترین شکل را دارند ، بنابراین اگر به طور طبیعی به نقره گرایش پیدا می کنید ، این خود شما هستید.
اگر چشمان شما قهوه ای ، آبی یا فندقی با پوسته های قهوه ای است ، پوست شما گرم است ، رنگ موهایی را انتخاب کنید که به طور مشابه دارای رنگ طلایی باشند: مانند قهوه ای طلایی ، بلوند با رنگ گندم ، قرمز بلوطی و مشکی با رنگ های قرمز.


بسیاری از مارک های رنگ مو چندین سایه را در داخل تن ارائه می دهند. راهنمای رنگ بالای جعبه معمولاً به شما اطلاع می دهد که رنگ صدا گرم یا خنک تصویری واقع گرایانه از نحوه تغییر سایه مو نشان می دهد. اگر هنوز هم محتاط هستید ، رنگ موقت را به جای دائمی امتحان کنید – باید بعد از حدود 28 شامپو شسته شود.

 1. موهای خود را آماده کنید
  رنگ با موهای کثیف بهترین عملکرد را دارد ، زیرا فاقد نرم کننده نرم و لغزنده قفل های تازه شسته شده است. رنگ آمیزی 24 تا 48 ساعت پس از آخرین شستشو معمولاً خوب است. به این ترتیب ، رنگ روی رشته ها باقی می ماند و برای نتایج قابل پیش بینی بهتر نفوذ می کند.

همیشه با شانه زدن به حالت معمول خود شروع کنید. به این ترتیب می توانید قبل از رفتن به موهای زیر لایه اول ، رنگ آن را کامل کنید. همچنین این زمان مناسب برای تغییر پیراهن قدیمی است.

نکات رنگ آمیزی خانگی

 1. ابزار جمع کنید
  ابزارهای لازم خود را آماده نگه دارید تا در هنگام پردازش رنگ ، وقت خود را برای جستجو تلف نکنید. در اینجا برخی از مواردی که شما نیاز دارید:

جعبه رنگ مو. اگر کمبود وقت داشته باشید ، گزینه هایی مانند Clairol’s Perfect 10 فرمول های قوی تری دارند و می توانند سریعتر پردازش شوند ، اما همچنین برای خشکی مو آسیب رسان تر هستند.دستکش پلاستیکی این موارد باید در جعبه رنگ مو ، ضمیمه دستورالعمل موجود باشد.
ژله نفتی. برای جلوگیری از لکه دار شدن پوست ، آن را در امتداد خط مو بمالید. اگر ژله نفتی ندارید ، هر لوسیون غلیظی موثر است.


شانه هر نوع فروشگاه محلی خود را دریافت کنید.


کلیپ آرایشگاه. اینها کلیپ های بلندی است که آرایشگر شما برای بلند نگه داشتن موهای شما هنگام حالت دادن استفاده می کند. شما می توانید یک بسته شش تایی با حدود 2 دلار در راهروی موی داروخانه ، فروشگاه بزرگ جعبه یا فروشگاه لوازم آرایشی تهیه کنید. به شما امکان می دهد قبل از حرکت به منطقه بعدی ، روی اشباع بخشها با رنگ تمرکز کنید.
قلم مو رنگ این همانند یک برس کوتاه است که می توانید آن را در فروشگاه های لوازم آرایشی با قیمت حدود 2 تا 3 دلار خریداری کنید. کنترل رنگ با استفاده از آن بسیار آسان تر از استفاده از آن با دست است.
نرم کننده. اگر موهای خود را سیاه ، قهوه ای یا قرمز می کنید ، نرم کننده ای را انتخاب کنید که رنگ آن ملایم باشد – این اولین سایه هایی است که محو می شوند و یک نرم کننده ضد رنگ می تواند به حفظ آنها کمک کند.


همچنین ممکن است لازم باشد از پیشخوان های رنگ روشن در سرویس بهداشتی خود محافظت کنید ، زیرا حتی فرمول های رنگ موی روشن نیز می توانند لک بزنند. هنگامی که ابزار خود را آماده کردید ، وقت آن است که تست رشته را انجام دهید.

5- تست رشته (Strand Test) را انجام دهید


اگرچه به نظر می رسد یکی از مراحل بسیار مهم باشد ، اما اشتباه نادیده گرفتن تست رشته را انجام ندهید. این دقیقاً به شما می گوید که رنگ مو روی موهای شما چگونه به نظر می رسد و به شما امکان می دهد زمان پردازش را متناسب با آن تنظیم کنید. فقط یک قسمت از موهای نیم اینچی را بگیرید که معمولاً قابل مشاهده نیست – من معمولاً مقداری از پشت گوشم می گیرم – رنگ را بزنید و مدت زمان مشخص شده روی جعبه را صبر کنید. سپس آن را در آب خنک بشویید.

رشته خود را خشک کنید و ارزیابی کنید: آیا رنگ را دوست دارید؟ آیا نتایج خیلی ظریف هستند و به زمان پردازش بیشتری نیاز دارند؟ در این صورت ، 5 تا 10 دقیقه بیشتر وقت خود را امتحان کنید ، زیرا موهای برخی افراد سریعتر از دیگران رنگ می گیرد. اگر از آزمون راضی هستید ، ادامه دهید. اگر از آن متنفرید ، سپاسگزار باشید که تمام تلاش خود را نکردید.

 1. رنگ را اعمال کنید
  اگر فقط ریشه های خود را لمس می کنید ، برس رنگ خود را بار کنید و از آنجا شروع کنید. اگر همه جا را رنگ آمیزی می کنید ، ابتدا آن را روی موهایی که هنگام شانه زدن به حالت معمول شما قابل مشاهده است بمالید و سپس به لایه های زیرین بروید.

اینجاست که برس رنگ شما مفید است. رنگ را تا آنجا که ممکن است نزدیک ریشه ها مسواک بزنید و سپس رنگ را روی موهای خود بکشید تا وقتی که روی سر شما صاف است. مراحل را ادامه دهید تا کل لایه اول اشباع شود. سپس ، با استفاده از گیره آرایشگاه خود ، اینچ قسمت اول را جدا کرده و روند را در لایه بعدی ادامه دهید.

وقتی سرتان کاملاً پوشانده شد ، تایمر خود را همانطور که در دستورالعمل های رنگی تجویز شده تنظیم کنید. شروع آن هنگام شروع رنگ آمیزی مو به این معنی است که لایه های زیرین زمان پردازش کافی را ندارند. بهترین توصیه من برای استفاده از رنگ این است که وقت خود را بگذارید. رنگ مو حدود 90 دقیقه پس از مخلوط شدن قوی است ، بنابراین نیازی به عجله در روند کار ندارید. بیمار بودن به جای لکه ها و یک رنگ ناهموار ، به رنگ اشباع و یکدست منجر می شود.

 1. حرارت را اضافه کنید
  برخی از موها نسبت به موهای دیگر در برابر رنگ مقاومت بیشتری دارند. اگر موهای ضخیمی دارید یا سبکتر از رنگ طبیعی موی خود هستید ، افزودن گرما می تواند به بهبود نفوذ رنگ برای نتایج بهتر کمک کند. شما در حمام خود خشک کن با کیفیت سالن ندارید ، اما هر سشوار باید این کار را انجام دهد.

من یك پخش كننده (یك ضمیمه گرد با شاخك) را روی خشك كن خود قرار می دهم و سپس گرما را روی ریشه های خود متمرکز می كنم. پخش کننده به قدری بزرگ است که هدایت نازل به سمت ریشه به معنای توزیع یکنواخت گرما در سرتان است. من معمولاً این کار را در 5 یا 10 دقیقه پردازش گذشته انجام می دهم و همیشه نتایج بهتری به من می دهد.

نفوذ رنگ حرارت ایجاد کنید

 1. شستشو و شرایط
  پس از خاموش شدن تایمر ، بدون استفاده از شامپو رنگ را شستشو دهید. ممکن است فقط آن را از طریق سینک ظرفشویی وسوسه انگیز کنید ، اما در نهایت می توانید رنگی در موهای خود بگذارید ، که بسیار آسیب زننده است.

در عوض ، به خود لطف کنید و زیر دوش بشوید تا بتوانید کاملاً بشویید. آب را اضافه کنید و موهای خود را با نوک انگشتان مالش دهید ، انگار که دارید شستشو می دهید. سپس ، آن را بشویید و آب را تماشا کنید تا شفاف شود. سرانجام ، با یک نرم کننده خوب و مرغوب تمام کنید – معمولاً در جعبه رنگ مو یکی وجود دارد. همچنین می توانید قطره های رنگ را روی پوست خود بررسی کنید. اگر برخی از آنها را مشاهده کردید ، از کرم لایه بردار استفاده کنید و باید درست از بین بروند.

 1. سبک و ارزیابی
  در آخر ، موهای خود را طبق معمول حالت دهید و نتایج را ارزیابی کنید. وقتی موهایتان هنوز خیس است ، هیچ قضاوتی زودهنگام انجام ندهید ، زیرا آب باعث می شود موهای شما تیره تر از حد واقعی باشد. در عوض ، از یک سشوار گرم – نه گرم – استفاده کنید تا موهای خود را با حداقل گرما حالت دهید. سپس ، رنگ را در نور طبیعی بررسی کنید – برای مثال توسط یک پنجره.

امیدوارم که نتیجه را دوست داشته باشید. اما اگر این کار را نکنید ، روشهایی برای رفع آن وجود دارد:

از پاک کننده رنگ استفاده کنید. از آنجا که پاک کننده رنگ فقط برای از بین بردن رنگدانه مصنوعی و جایگزینی رنگدانه طبیعی از دست رفته کار نمی کند ، شما باید گزینه های دیگری را پیدا کنید. پاک کننده های رنگ می توانند آسیب رسان باشند ، زیرا از شوینده های خشن برای از بین بردن رنگ بد استفاده می کنند ، بنابراین حتما از یک درمان تهویه عمیق استفاده کنید.
از شامپوی شفاف سازی استفاده کنید. اگر رنگ آن کمی کمی تیره است ، می توانید با استفاده از یک شامپوی شفاف کننده آن را ملایم کنید. این ماده برای از بین بردن محصولاتی از مو طراحی شده و از شوینده های قوی استفاده می کند و در واقع می تواند رنگ شما را تا سایه قابل قبول تری محو کند. با نرم کننده مرغوب پیگیری کنید و فقط هفته ای یکبار از شامپو شفاف استفاده کنید.


از شامپو تونینگ استفاده کنید. اگر گریبان شما این است که موهای روشن شده شما خیلی برنز است ، از یک شامپوی مقوی استفاده کنید. از آنجا که آبی است ، با زرد موهای شما مقابله می کند تا برنج را برش دهد و نتیجه روشن تر و دقیق تری ایجاد کند. من به طور مرتب از شامپو مقوی استفاده می کنم ، زیرا من یک بلوند بطری هستم که قرمز خم می شود.
به سالن بروید. اگر رنگ را کاملاً بوت کرده اید (و همه ما آنجا بوده ایم) وقت آن است که به سالن بروید و آن را از نظر حرفه ای اصلاح کنید. خجالت نکشید – آرایشگران همیشه این را می بینند. اگرچه ممکن است امتحان کردن و دوباره رنگ آمیزی آن در خانه وسوسه انگیز باشد ، اما رنگ مو می تواند آسیب رسان باشد و رنگ آمیزی دوباره نتیجه بهتر را دفعه بعدی تضمین نمی کند. درعوض ، به یک حرفه ای مراجعه کرده و رنگی دریافت کنید که می دانید دوست دارید.


موارد برجسته


با وجود تمام اسباب های موجود که موارد برجسته به مو اضافه می کنند – من شانه های انگشتی ، کلاه هایی با سوراخ و حتی دستگاه هایی را که شبیه چنگال هستند دیده ام – بهترین راه برای استفاده از طبیعی ترین موارد برجسته استفاده از برس ریمل تمیز است که می توانید خریداری کنید در هر فروشگاه لوازم آرایشی.

موهای خود را به سبک معمول خود شانه کنید و سپس قسمت بالایی را ببندید ، از بالای گوش خود جدا شده و آن قسمت بالایی را به سمت بالا و خارج کنید. قلم مو را با رنگ بالا قرار دهید و برجسته سازی لایه پایین را شروع کنید ، درست از پشت گوش خود شروع کنید و دور سر خود را بچرخانید. سپس ، مقداری از موهای خود را از گیره آزاد کنید – هرچه لایه های نازک تری آزاد کنید ، برجستگی های بیشتری کسب می کنید.

سرانجام ، وقتی به لایه آخر رسیدید ، از ریشه نزدیک قسمت جلوی موی خود شروع کنید ، نوک برس ریمل را به موهای خود قرار دهید و به سمت پایین بکشید. این موارد برجسته نازکی ایجاد می کند که بیشترین شباهت به مواردی است که به طور طبیعی در معرض آفتاب قرار دارید. سپس ، در حالی که برای طبیعی ترین ظاهر به عقب برگردید ، چند میلی متر به سمت مخالف قسمت خود تکرار کنید ، در عوض طرفین را تغییر دهید. شما ممکن است به یک دوست یا همسر برای کمک به شما در تاج سر و فراتر از آن نیاز داشته باشید ، که یک منطقه مشکل برای رسیدن به انفرادی است.

اجازه دهید موارد برجسته مطابق با دستورالعمل بسته بندی ، با استفاده از دیفیوزر خود برای گرم کردن مو و بهبود نفوذ ، پردازش شوند سپس ، شستشو دهید (شامپو نزنید) و حالت را تمیز کنید.

برای زمان بندی و شستشو از دستورالعمل های جعبه پیروی کنید و باید هایلایت های ساده و طبیعی داشته باشید تا رنگ خود را افزایش دهید. از آنجا که رنگ ظریف است ، لازم نیست نکات برجسته ناهموار یا تیز را نگران کنید ، بنابراین یک روش آسان برای اضافه کردن بعد است. 30 دقیقه اضافی طول می کشد تا نکات برجسته خودم را اضافه کنم ، که یک سرمایه گذاری زمان جزئی است و نتایج مطابق با نتایج من در سالن است.

درباره موارد برجسته


من دوست دارم نکات برجسته خودم را انجام دهم زیرا فکر می کنم نتیجه آن رنگی طبیعی تر است. افراد حرفه ای از تکنیک بافت استفاده می کنند که رشته های کوچکی از مو را به صورت مدل های متناوب برای یک ظاهر طبیعی انتخاب می کند. آنها همچنین از فویل استفاده می کنند ، که گرما را به رشته های رنگ شده هدایت می کند و نفوذ رنگ را بهبود می بخشد.

اما اگر موارد برجسته ظریف را ترجیح می دهید ، آنها را به صورت انفرادی امتحان کنید. هنگام افزودن آنها به موهای تازه رنگ شده ، 24 ساعت صبر كنید تا از آسیب بیش از حد جلوگیری كنید. شما می توانید رنگ مو را با نکات برجسته مکمل موجود در جعبه خریداری کنید، یا فقط یک جعبه رنگ دوم خریداری کنید که چند سایه روشن تر از شماست. باز هم ، زمان تحولات شدید نیست. اگر می خواهید رگه هایی به شدت سفید شده یا تغییر رنگ کامل داشته باشید ، به سالن مراجعه کرده و این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید.

حرف آخر


انجام کار رنگ آمیزی موی خود بسیار راحت است. اگرچه با برخی تمرینات و تنظیمات ظریف ، می توانید تکنیک خود را تا حدی تنظیم کنید که بارها و بارها نتایج قابل پیش بینی بگیرید. وقت خود را بگذارید و دستورالعمل های جعبه را دنبال کنید ، و هنگامی که با رنگ DIY راحت شدید ، ممکن است از خود بپرسید که قبلاً چطور وقت یک ماراتن سالن سه ساعته را داشته اید.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp