22 نکته ای که برای مراقبت از مو بایستی بدانید.

مراقبت ازمو

استفاده از یک روتین برای مراقبت از مو دقیقاً مانند شروع یک روتین برای مراقبت از پوست است. به محض یافتن موردی که برای شما مناسب است ، به ندرت گمراه می شوید.

در اینجا خلاصه ای از همه چیزهایی که باید برای مراقبت از مو بدانید آورده شده است.

روال فردی شما در نهایت به چند عامل بستگی دارد


این عناصر از احساس موهای شما گرفته تا مدل هایی که ترجیح می دهید ، روتین انتخابی شما را تغییر می دهد.

بافت یا نوع طبیعی موی شما


انواع موها ریز ، ضخیم یا درشت هستند و در یکی از چهار دسته قرار می گیرند:

 • صاف
 • موج دار
 • فرفری
 • گره خورده

هرکدام نقاط مثبت و منفی خود را دارند. به عنوان مثال ، موهای صاف معمولاً بیشتر از موهای فر دارای موهای زائد به نظر می رسند و احساس چربی می کنند.زیرا منبع روغن به سرعت به ساقه مو راه می یابد.

خواه موهای شما سفید شده ، رنگ شده یا به روش دیگری شیمیایی شده باشد
اگر موهای شما با مواد شیمیایی تماس پیدا کرده است ، بایستی که در مورد کارهای روزمره خود فکر کنید.به افرادی که موهای رنگ شده دارند توصیه می شود هر روز آنها را نشویند تا از کم رنگ شدن و خشکی زودرس آن جلوگیری کنند.و ممکن است موهای سفید شده نیاز به مقداری تغذیه اضافی به صورت نرم کننده یا ماسک مو داشته باشند.

چگونه می خواهید روزانه موهای خود را بپوشید


آیا دوست دارید موهای خود را صاف کنید؟ فر کردنش؟ کاملا طبیعی است؟

این مورد دیگری است که باید آن را در نظر بگیرید ، به خصوص اگر طرفدار استفاده از ابزارهای حرارتی آسیب زننده هستید.

آیا نگرانی خاصی دارید که می خواهید آنها را برطرف کنید
یافتن حداقل یک جنبه از موهای مشکل ساز طبیعی است ، چه موخوره ، پوست سر پوسته پوسته یا رشته های خشک و آسیب دیده.دانستن اینکه مشکل چیست ، نیمی از کار است. بقیه شامل یافتن بهترین راه حل است.با این حال ، هر روال مولفه اساسی را در برمیگیرد.
اگرچه نوع مو و نگرانی های شما از برخی جهات باعث تغییر روند مراقبت از مو می شود ، اما چند مرحله اساسی وجود دارد که هر شخص می تواند از آنها بهره مند شود.

تمیز کردن


پاکسازی تعادل بین از بین بردن چیزهایی مانند پوست مرده و باقی مانده محصول است. منبع معتبر بدون اینکه روغن های طبیعی آن را از مو پاک کنید.بدون یک شستشوی خوب ، سبوم تجمع می یابد و چربی ناخواسته ای برجای می گذارد.اگر پوست از بین نرود ، پوست مرده نیز خواهد بود. پوست هر 28 روز یکبار خود را تجدید می کند منبع معتمد ، و این ممکن است در صورت تمیز نبودن مو قابل توجه باشد.و اگر شناگر مشتاق هستید ، نمی خواهید کلر را روی قفل های خود بگذارید. هر چه مدت زمان نشستن بیشتر باشد ، زمان بیشتری برای از بین بردن عناصر طبیعی مو و آسیب رساندن آن بیشتر است.

وضعیت


نرم کننده ها مزایای بی شماری دارند. اصلی ترین آن مرطوب کنندگی است ، اما موارد دیگر شامل مهار کردن ، براقیت و کاهش وز شدن است. ماده اصلی یک نرم کننده را سورفاکتانت کاتیونی منبع اعتماد نامیده می شود.وقتی مو خیس است ، به آن می چسبد و رشته ها را پوشانده تا رطوبت شامپو را از بین ببرد.

مرطوب و مهر و موم کنید


برای افزودن رطوبت بیشتر به مو ، ممکن است بخواهید یک فرآیند دو مرحله ای را انجام دهید که به عنوان مرطوب و مهر و موم شناخته می شود.این می تواند به خصوص برای موهای گره خورده یا موج دار که تمایل به خشکی دارند مفید باشد. هدف این است که در رطوبت مهر و موم شود ، نه کاملاخشک شود.با استفاده از یک محصول مرطوب کننده و روغن آب بندی به این هدف برسید.

انقباض


detangling برای جلوگیری از شکستگی و آسان کردن زندگی شما بسیار ضروری است.اما شما باید از ابزار مناسب مانند شانه دندان پهن استفاده کنید تا از کشیده شدن مو جلوگیری کنید.بسته به نوع موی شما ، ممکن است لازم باشد هر روز یا خیلی کمتر از موهای خود جدا شوید.

سبک و محافظت کنید


به لطف تعدادی از ابزارها و ترفندهایی مانند دستگاه های حجم دهنده و ژل ، می توانید موهای خود را به هر شکلی که می خواهید حالت دهید.اما اگر طرفدار ابزار گرم شده هستید ، باید از این رشته ها با اسپری محافظت در برابر حرارت محافظت کنید.

لک مو


درمان لک مو به سادگی به معنای انتخاب منطقه خاصی است که شما را آزار می دهد و انجام کاری برای اصلاح آن می باشد.به عنوان مثال ،اگر از حالت وز شدن موهایتان خسته شده اید ، باید یک درمان پروتئینی را امتحان می کنید.یا متوجه شده اید که پوست سر شما بیش از حد خشک می شود ، بنابراین شما یک محصول فوق العاده مغذی طراحی شده برای آن منطقه استفاده می کنید.

محصولات و ابزارهای استفاده شده در هر مرحله بسیار متفاوت است
اگرچه اکثر مردم مذهبی به مراحل بالا پایبند هستند ، اما شما هیچ محصول یا ابزاری را برای رعایت آن ندارید.در عوض ، برای یافتن موارد مناسب شما آزمایش کنید.

شستشو و مراقبت از مو

 • شامپو شفاف کننده: یک شامپوی بسیار موثر، که ازفرمول های شفاف کننده برای از بین بردن تجمع موها استفاده میشود. محدودیت استفاده از آن را هر ماه یکبار انجام دهید ، زیرا آنها می توانند روغنهای طبیعی را از بین ببرند.
 • شامپو “روزانه”: این شامپو که برای شستشوی منظم استفاده می شود.هر وقت احساس کردید که موهای شما به یک پاکسازی خوب نیاز دارند، از این شامپوها استفاده کنید.
 • نرم کننده روزانه یا آبکشی کننده: نرم کننده ای که بیشتر از همه از آن استفاده می کنید ، بهتر است که بعد از چند دقیقه آبکشی می شود. بهتر است از وسط و انتهای مو استفاده شود ، زیرا استفاده از ریشه می تواند منجر به ایجاد پوست سر چرب شود.
 • تهویه مطبوع با استفاده از این نوع نرم کننده ، آن را به همان روش استفاده می کنید اما آن را آبکشی نکنید. این امکان را برای افزایش سطح تغذیه فراهم می کند.
 • نرم کننده عمیق برای آبرسانی بیشتر ، یک تهویه مطبوع عمیق را امتحان کنید. این نرم کننده ها برای موهایی که در معرض خشکی هستند بسیار مناسب هستند و به همین دلیل برای مدت طولانی تری باقی مانده اند.


مرطوب کننده و آب بندی

 • لوسیون مو هنگامی که موها تمیز و نرم می شوند ، یک لوسیون مبتنی بر کرم می تواند از شکستگی و خشکی بیشتر محافظت کند. همچنین نگهداری سبک و غیر سفت و سخت را فراهم می کند.
 • روغن وقتی نوبت به روغن می رسد ، کمی جلو می رود. با افزایش روغن های طبیعی مو ، رطوبت را قفل می کند و رشته ها را تقویت می کند.


از بین بری

 • شانه زدن: موهای خود را در حالت مرطوب شانه نزنید که امکان از بین رفتن موها در این حالت بیشتر می شود.
 • برس. انواع مختلف برس وجود دارد. به نظر برخی بیش از حد موهایشان سخت است. بنابراین برس پلاستیکی آن را انتخاب کنید. سعی کنید زیاد موهای خود را برس نزنید. یک بار در روز معمولاً کافی است.
 • افشانه. اگر متوجه شدید که هنگام شانه زدن موهاجمع می شود ، قبل از این یک اسپری ضدعفونی کننده بزنید.
 • موم مو:که محصولی ضخیم تر است ، در عین افزایش براقیت ، مانع بیشتری نیز ایجاد می کند. به علاوه ، این رشته ها نباید احساس سفتی کنند.
 • ژل حالت دهنده:بسته به محصولی که استفاده می کنید می تواند به موهای مختلف از حالت سبک تا حالت فوق العاده محکم کمک کند. با این وجود همه ژل ها بافت و درخشندگی قابل توجهی را ایجاد می کنند.
 • شامپو خشک:اگر موهایتان خیلی سریع چرب می شود اما نمی خواهید هر روز آن را بشویید . کمی شامپوی خشک می تواند از شر چربی ناخواسته خلاص کند. اما تمایل به تجمع پوست سر را دارد ، بنابراین سعی کنید زیاد استفاده نکنید.
 • دستگاه های حجم دهنده،موها را از سر بلند کرده و باعث ضخیم تر نشان دادن موشما می شوند.در حالی که هنوز وزن کمی دارند.
 • سرم یا اسپری درخشان. این محصولات روی سطح مو نشسته و در نتیجه حالت صاف و براق ایجاد می شود. از انتها تا وسط بزنید.
 • اسپری مو:اسپری های موی امروزی دارای قدرت های مختلف نگهداری هستند . حتی می توانند نگرانی هایی مانند موخوره را ایجاد کنند. آنها موها را خیلی سفت نمی کنند.
 • اسپری محافظ حرارت. چه از سشوار ، صاف کننده یا فر استفاده کنید ، باید از این رشته ها محافظت کنید. این اسپری ها مانعی ایجاد می کنند تا از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید جلوگیری کنند.

درمان ها

 • برای درمان پوست سر می توانید با استفاده از درمان لایه برداری پوست می تواند فولیکول ها را از بین ببرید،.باعث تحریک گردش خون برای رشد منبع معتبر و موارد آرام مانند خارش شود. ماهی یک یا دو بار استفاده کنید.
 • درمان با پروتئین. موهای وز و شکسته ممکن است به دوز اضافی پروتئین نیاز داشته باشند. این روش های درمانی ماهانه شکاف هایی را در کوتیکول پر می کند ، رشته ها را تقویت و صاف می کند.
 • ماسک هدفمند ماسک های مو که غالباً با مواد مغذی تزریق می شوند ، برای پر کردن عمیق مو و رفع خشکی ، شکاف های انتهایی یا وز شدن موها تمایل دارند چند دقیقه روی آن بمانند.
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp