چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

پوست خشک، پوست مرطوب، نوع پوست
Things you didn't know about your skin - Strawberry Cheeks
انواع چهارگانه پوست

مراقبت از پوست یک هنر و یک علم است ، اما هراسان نشوید: این چیزی است که همه ما می توانیم یاد بگیریم. ترفند مراقبت از پوست شما شناخت پوست است زیرا درک این بدان معناست که شما می توانید محصولات مناسبی پیدا کنید که برای شما مناسب باشند و با مشکلات احتمالی مقابله کنید بدون اینکه مشکلات بیشتری ایجاد کنید.

هفت نوع پوست اساسی وجود دارد: طبیعی ، چرب ، خشک / کم آب ، ترکیبی ، مستعد آکنه ، حساس و بالغ. در زیر نحوه شناسایی و مراقبت از خود را بیاموزید.

طبیعی


این گونه بگوییم: موفقیت های زیادی را تجربه نمی کنید. پوست شما تمایل ندارد به محصولات جدید یا تغییرات آب و هوایی واکنش منفی نشان دهد. احساس نمی کنید که باید کل روز روغن خود را مرطوب یا لک کنید. پوست شما محکم است ، با حداقل خطوط ریز و چین و چروک.

نکات مربوط به مراقبت از پوست: خوش شانس! با داشتن پوستی طبیعی ، تقریباً هیچ حساسیتی ، خشکی و چربی ندارید. پوست شما می تواند بیشتر مواد را تحمل کند ، به این معنی که شما می توانید با محصولات زیبایی سخت بازی کنید و آزمایش های زیادی با پاک کننده ها ، مرطوب کننده ها و ماسک ها داشته باشید تا دقیقاً آنچه برای شما مناسب است را تجربه کنید.

محصولات را برای انواع پوست معمولی خریداری کنید.

روغنی


چگونه بگوییم: به نظر می رسد پوست شما همیشه درخشان است. شما احتمالاً با بلات ورقه یا پودرهای مایع کننده غریبه نیستید. ممکن است متوجه شوید که محصولات آرایش و مراقبت از پوست همیشه مطابق میل شما باقی نمی مانند.

نکات مربوط به مراقبت از پوست: با داشتن پوست چرب ، کنترل براق کننده یک نگرانی اصلی است. اگرچه داشتن پوست چرب فوایدی دارد (مانند چین و چروک های کمتر!) ، اما باید از مصرف موادی مانند روغن معدنی ، پترولاتوم و الکل خودداری کنید. محصولاتی با برچسب “غیر comedogenic” برای پوست چرب بسیار مناسب هستند زیرا منافذ پوست را مسدود نمی کند. مرطوب کننده های بدون روغن بهترین دوست شما هستند (بله ، شما هنوز هم باید مرطوب کنید!) ، همانطور که لایه بردارهای شیمیایی و ماسک های سفالی نیز وجود دارد. حتماً صورت خود را بیش از حد شستشو ندهید ، زیرا خشک شدن منافذ پوست باعث می شود حتی روغن بیشتری برای جبران آن تولید کنند.

محصولات را برای انواع پوست های چرب خریداری کنید.

خشک / کم آب


این گونه بگوییم: خشکی و کم آبی در واقع دو نگرانی جداگانه هستند ، اما علائم بسیار مشابهی دارند. در اینجا نحوه شناسایی آنها در پوست شما آمده است:

خشکی ناشی از کمبود روغن در پوست است. علائم شامل پوستی ، حساسیت ، خارش و ترک است. ممکن است به دلیل سبک زندگی و عوامل محیطی یا یک بیماری مزمن (در صورت اگزما یا شرایط مربوط به آن) ایجاد شود.
کمبود آب بدن نتیجه این است که پوست شما رطوبت کافی را حفظ نمی کند. ممکن است پوست شما احساس سفتی داشته باشد ، ظاهری کاغذی داشته باشد یا وقتی پوست بهم می چسبد ، خطوط ریز و ریز نشان می دهد.
نکات مربوط به مراقبت از پوست: برای مراقبت از خشکی پوست ، می خواهید با استفاده از یک مرطوب کننده غنی از مواد غنی در هر روز ، به خصوص پس از شستن دست ها یا استحمام ، در رطوبت خود را ببندید. سعی کنید هوای خانه خود را گرم و مرطوب نگه دارید تا بهبود یابد. از استفاده از صابون های خشن یا محصولات حاوی روغن مرکبات یا رایحه زیاد خودداری کنید.

از طرف دیگر ، اگر پوست شما کم آب شده است ، به دنبال محصولات پایه آب باشید ، زیرا محصولات با روغن می توانند در واقع وضعیت پوست شما را بدتر کنند. مهمترین ، مطمئن باشید که هر روز به اندازه کافی آب می نوشید!

محصولات را برای انواع پوست های خشک خریداری کنید.

ترکیبی


چگونه بگوییم: اگر در تشخیص نوع پوست خود مشکل دارید ، احتمالاً ترکیبی است. آیا پوست شما در برخی مناطق خشک است ، در حالی که در مناطق دیگر چرب است؟ پوست ترکیبی به راحتی توسط یک منطقه روغنی T (نوار در سراسر پیشانی و خط پایین بینی) و پوست خشک یا طبیعی در بقیه صورت مشخص می شود.

نکات مربوط به مراقبت از پوست: شما می خواهید از ترکیبات مشابه پوست چرب و خشک مانند محصولات حاوی الکل دوری کنید. نام بازی با پوست ترکیبی تعادل است. نواحی مشکل دار را با درمان های لکه ای جدا کرده و از تونرها یا کرم متعادل کننده برای یکدست سازی پوست استفاده کنید.

محصولات مخصوص پوست ترکیبی را خریداری کنید.

پوست مستعد آکنه


چگونه بگوییم: اگر به طور مکرر دچار جوش های پوستی شوید (یا به نظر می رسد هرگز از بین نمی روند) ، احتمالاً پوستی مستعد آکنه دارید. این بدان معناست که منافذ پوست شما به راحتی مسدود می شوند ، در نتیجه شما بیشتر از سایر انواع پوست در معرض جوش های سرسیاه ، جوش های سرسیاه یا جوش های پوستی هستید. شما می توانید پوستی چرب یا خشک داشته باشید و مستعد آکنه باشید.

نکته مهم: لکه های پوستی لزوماً آکنه ندارند. در حقیقت ، یک نگرانی شایع پوستی به نام روزاسه اغلب به عنوان “آکنه بزرگسالان” شناخته می شود زیرا می تواند علائم آکنه مانند ایجاد کند. علائم دیگر این بیماری شامل برافروختگی ، رگهای خونی برجسته ، ضخیم شدن پوست و سوزش یا سوزش است. (اگر این بیشتر شبیه پوست شما است ، به جای آن به بخش “حساس” بروید.)

نکات مربوط به مراقبت از پوست: از پاک کننده هایی استفاده کنید که مخصوص درمان آکنه هستند و همچنین از مواد لایه بردار و مرطوب کننده که به حداقل رساندن شکستگی کمک می کند. صورت خود را به آرامی تمیز کنید تا از آسیب دیدگی در اثر جراحات جلوگیری شود و از ژل موضعی برای درمان و سبک شدن جای زخم استفاده کنید. بدنبال مواد ضد آکنه مانند سالیسیلیک اسید ، خاک رس ، بنزوئیل پراکسید یا رتینول باشید.

محصولات پوست مستعد آکنه را خریداری کنید.

حساس


چگونه بگوییم: پوست حساس ممکن است در اثر ژنتیک ، آلرژی یا عوامل محیطی ایجاد شود. علائم این نوع پوست عبارتند از:

پوستی که به راحتی برافروخته می شود
بثورات و برجستگی های مکرر
سوزش یا سوزش پس از استفاده از یک محصول مراقبت از پوست
واکنش منفی به عطر
تکه هایی از پوست خشک ، پوسته پوسته و تحریک شده
نکات مربوط به مراقبت از پوست: هنگام انتخاب مواد آرایشی باید مراقب باشید ، زیرا بیشتر در معرض تحریک ، قرمزی ، سوزش ، سوزش یا آکنه هستید. از مصرف مواد معطر و تحریک کننده مانند الکل یا مواد ضد باکتری خودداری کنید. به دنبال محصولاتی با افزودنی های کمتری بگردید و بدنبال محصولات دارای خاصیت آرام بخشی ، التیام بخشی یا ضد التهابی باشید.

محصولات را برای انواع پوست حساس خریداری کنید.

بالغ


این گونه بگوییم: اگرچه پوست همه افراد با همان سرعت پیر نمی شود ، اما علائم آن کاملاً جهانی است. ممکن است در اینجا و آنجا چروک یا خشکی بیشتری نسبت به سالهای جوان خود مشاهده کنید. برای پوست بالغ تر ، ممکن است شاهد افتادگی ، لکه های تیره ، تیرگی و کم آبی باشید.

نکات مربوط به مراقبت از پوست: پوست بالغ برای مقابله با آسیب های گذشته و آینده به مراقبت از پوست پیشرفته نیاز دارد. زمان اشتباهی برای ایجاد یک روش ضد پیری با درمان های ترمیمی وجود ندارد ، که می تواند کلاژن را تقویت کند و همچنین در برابر متجاوزان محیطی و گردش سلول محافظت کند.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp