50 نکته در مورد آرایش که باید بدانید

آرایش لب

به کیف لوازم آرایش خود نگاهی بیندازید و به تمام شاهکارهایی که می توانید با آن خلق کنید فکر کنید. چه می شود اگر به شما بگوییم از پالت سایه چشم شما می توان موارد زیادی بیش ازافزودن رنگ به پلک ها استفاده کرد؟ یا ، به شما اجازه می دهد برخی از ترفندهایی را که اطمینان می دهد چشم و بال گربه شما هر چند یکبار روان است ، وارد کنید؟ فرقی نمی کند که شما یک مبتدی هستید یا یک حرفه ای در زمینه آرایش ، نکات و راهنمایی ها همیشه به درد شما می خورد. هوشمندانه است که با استفاده از همان محصول به چندین روش ارزش پول خود را بدست آورید. در اینجا 50 نکته در مورد آرایش آورده شده است که به شما اطمینان می دهد در هر لحظه از بهترین ظاهر برخوردار باشید.

50 نکته و نکته برتر در زمینه آرایش

 1. اطمینان حاصل کنید که مقدمات شما بنیاد شما را کامل می کند.
  چه روغن و چه آب ، آستر و فونداسیون شما باید از یک پایه برخوردار باشد. در غیر این صورت ، آنها یکدیگر را دفع می کنند یا فقط از صورت شما می لغزند و ترکیب شدن را دشوار می کند.
 2. باعث شوید Crow’s Feet ناپدید شود.
  با زدن مقداری پرایمر به دور چشم ، ظاهر پای کلاغ به طور چشمگیری به حداقل می رسد.

3. برنامه مناسب برای پوشش درست.
در حالی که پایه خود را می گذارید ، اگر می خواهید پوشش کاملاً خوبی داشته باشید ، از انگشتان خود استفاده کنید. اما ، اگر می خواهید پوشش کاملی داشته باشید ، از برس پایه استفاده کنید.

4. از فاز هلو خودداری کنید.
همیشه پایه را با استفاده از ضربه های رو به پایین بزنید. بیشتر ما یک لایه نازک از مو روی صورت خود داریم و استفاده از پی در یک ضربه به سمت بالا باعث برجسته شدن تارهای مو می شود. به نظر می رسد تازه و صورتی به نظر رسیدن به رنگ هلو هدف شما باشد ، اما برجسته کردن فاز هلو قطعاً نباید باشد.

 1. یک شکل مخروطی ایجاد کنید.
  بیشتر ما عادت داریم کانسیلر را به صورت نیم دایره زیر چشم خود بمالیم تا ظاهر کیسه ها یا پف را کاهش دهد. با این حال ، برای رسیدن به بهترین نتیجه ، کانسیلر را به صورت مخروطی شکل در زیر چشم قرار دهید و آن را تقریباً تا جایی که بینی شما به پایان می رسد گسترش دهید. نه تنها در مخفی کاری کار بهتری دارد زیرا مخلوط شدن آن آسان است ، بلکه به شکل گیری کناره های بینی نیز کمک می کند.
 2. پالت تصحیح رنگ DIY
  احتمالاً تاکنون در مورد شگفتی به نام پالت تصحیح رنگ شنیده اید. این کانسیلرها با رنگ های مختلف برای رفع نقص صورت شما استفاده می شود. به عنوان مثال ، یک کانسیلر سبز برای از بین بردن هرگونه قرمزی ، اسطوخودوس برای رنگ پریدگی زرد ، هلو برای کبودی یا آبی مایل به زرد در زیر چشم و غیره استفاده می شود. اما اگر ناگهان خود را بدون پالت تصحیح رنگ خود یافتید یا می خواهید صرفه جویی کنید فقط سایه چشم رنگی را که می خواهید کانسیلر شما باشد با کانسیلر معمولی شما مخلوط کنید – و voila! شما پالت پوشاننده تصحیح کننده رنگ هوشمند و ارزان خود را دارید.
 3. نقاط مهم کانونی را بدانید.
  این هک مخصوص آن روزهایی است که دیر به دیر می روید یا فقط خیلی تنبل هستید و نمی توانید کانسیلر خود را به درستی استفاده کنید. فقط کافی است کمی کانسیلر ، ترجیحاً با یک قلم مو ، زیر چشم ، گوشه های دهان و نزدیک بینی خود بمالید و خوب است بروید.
 1. عملکرد صحیح را بدانید.
  به طور عمده دو نوع پودر صورت وجود دارد – پودر شل و پودر فشرده ، و هر دو دارای رنگ های مات و مات هستند. مهم است که بدانید از کدام یک برای چه هدفی استفاده کنید. در اصل از پودر شل برای تنظیم آرایش و ماندگاری بیشتر آن استفاده می شود. اگرچه به دو صورت مات و نیمه شفاف وجود دارد ، اما بهتر است از شفاف بی رنگ برای تنظیم آرایش استفاده کنید زیرا باعث ایجاد اختلال در رنگ پایه و کانسیلر شما نمی شود. با این حال ، پودر فشرده بهترین گزینه برای لمس کردن هنگام حرکت است. همچنین ، یک رنگ مایل به ابری جلوه ای درخشان به پوست می دهد و یک مات جلوه ای از ظروف چینی با بافت های ظریف را ایجاد می کند.
 2. قلم مو مناسب را انتخاب کنید.
  نتیجه هر محصول آرایشی تا حد زیادی به اپلیکاتور بستگی دارد و این خصوصاً در مورد پودرها صادق است. همیشه برای داشتن بهترین نتیجه از پودرترین برسی که می توانید پیدا کنید استفاده کنید تا پودر خود را بریزید.
 1. Blush Under Foundation.
  این نیز یک روش هوشمندانه برای تغییر ترتیب استفاده از محصول برای به دست آوردن نتایج شگفت آور است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ابتدا رژگونه را بزنید و سپس پایه را روی آن بزنید. نتیجه نهایی به نظر می رسد شما از درون به طور طبیعی می درخشید.
 2. از یک کاغذ بافتی برای لکه گیری استفاده کنید.
  به جای اینکه رژگونه خود را با پودر پاک کنید ، از یک دستمال کاغذی استفاده کنید. پس از استفاده ، آن را به آرامی روی رژگونه فشار دهید و با استفاده از اسفنج آرایشی یا مخلوط کن زیبایی خود ، رنگ آن را روی گونه های خود تمام کنید.
 3. مراقب بوشهای براق باشید.
  کاملاً براق کننده و براق کننده است. در واقع ، اگر منافذ بزرگی ، جوش یا علائم دیگر پوست آشفته دارید ، کاملاً خوب است که رژگونه های براق را کنار بگذارید.
 1. ازشیوه مثلثی برای ترکیب بهتر استفاده کنید.
  اگرچه استفاده از برنزر با یک برس کرکی روی گونه های توخالی شما امری معمول است ، بهتر است دو مثلث معکوس با گونه برنز روی گونه های خود بکشید. آن را مخلوط کنید ، و شما یک برنز کاملاً تمیز خواهید داشت که ویژگی های کاملاً قلم زنی شده ای به شما می دهد.
 2. DIY Bronzer.
  اگر می خواهید یک چیز جالب را امتحان کنید ، سعی کنید برنز خود را درست کنید. فقط به چند مورد نیاز دارید که از قبل روی قفسه آشپزخانه شما نشسته اند. مقداری پودر دارچین ، پودر کاکائو ، مقداری پودر جوز هندی تهیه کرده و با مقداری نشاسته ذرت مخلوط کنید – و در اینجا برنزر خود را دارید. اگر طرفدار آرایش با مواد طبیعی هستید یا می خواهید مواد شیمیایی را کاملاً دور نگه دارید ، طبیعی تر از این نیست.
 1. سکته مغزی پر.
  هنگام پر کردن ابروهای خود با مداد ، همیشه از سکته های ضخیم پر استفاده کنید. این باعث می شود طبیعی تر به نظر برسند.
 2. لیفت چشم فوری.
  برای لیفت فوری در چشم ، از هایلایتر خود درست در بالای قوس ابروها استفاده کرده و آن را مخلوط کنید. این نه تنها ابروهای شما را کاملاً مشخص می کند بلکه تأثیر چشمگیری در ظاهر کل صورت شما خواهد داشت.
 1. استفاده از بسیاری از کلاه ها.
  این یکی از همه کاره ترین سربازان زرادخانه آرایش شماست. از سایه چشم می توان به عنوان رژگونه ، برنزر ، هایلایتر و حتی برای تغییر کمی در مواد آرایشی پایه استفاده کرد.
 2. پاپ را دریافت کنید.
  اگر به سایه چشم با رنگدانه کمتری گیر کرده اید و یا می خواهید آن رنگ اضافی را داشته باشید ، ابتدا با پر کردن پلک های خود با یک مداد خط چشم سفید ، یک پایه سفید ایجاد کنید.
 3. پروکسی برای خط چشم.
  در روزهایی که نبرد دیگری با خط چشم شما غیرممکن به نظر می رسد یا شما فقط می خواهید ظاهری نرم داشته باشید ، یک برس زاویه ای بردارید و به جای خط چشم روی مژه فوقانی خود از سایه چشم استفاده کنید. ظاهری طبیعی و خنک می دهد ، کاملاً مناسب تابستان ها.
 1. نقطه و نقطه برای نجات.
  شاید برای چند نفر لنگ به نظر برسد ، اما افرادی (مانند من) هستند که کشیدن خط مستقیم روی کاغذ کار آنها به اندازه کافی دشوار است ، چه رسد به اینکه چنین چشمی را با خط چشم بر روی چشم خود به نمایش بگذارند. خسته نباشید ، فقط با خط چشم خود روی خط مژه نقاط کوچک یا خط چین بکشید و به آنها بپیوندید. خط چشم کاملاً بی نقص انجام شده است.
 2. روش نوار اسکاچ.
  برای داشتن یک بال عالی ، از روش نوار چسب استفاده کنید. فقط یک نوار چسب نواری را به صورت زاویه دار در کناره های چشم بچسبانید و اجازه دهید انتهای آن شما را راهنمایی کند تا هر بار یک بار به خط چشم بالدار قاتل برسید. همچنین می توانید از یک قاشق ، کارت ویزیت ، کارت نقدی یا اصولاً هر چیز با لبه مستقیم به عنوان راهنما استفاده کنید.

23- با وزنه برداری طبیعی بروید.
برای ظاهر بدون آرایش و بدون آرایش ، خط تنگ را امتحان کنید. به جای اینکه خط چشم را روی خط مژه قرار دهید ، آن را زیر خط بزنید. مطمئن شوید که از نوع ضدآب برای این مورد استفاده کرده اید.

 1. از یک سایه برای قفل کردن استفاده کنید.
  از یک سایه چشم با سایه همان خط چشم استفاده کنید تا آستر را در جای خود قرار دهید.
 1. جلوگیری از لک زدن.
  وقتی نوبت به پیشگیری از لکه می رسد ، کاجال ساده ترین محصول برای کار نیست. با این حال ، برای اطمینان از جا ماندن کاژال خود برای ساعت ها ، پس از اتمام کار کافیست مقداری سایه چشم بر روی آن بکشید. همچنین می توانید از خط چشم استفاده کنید. به راحتی با آستر روی کاجال خود خط بکشید. این کجال را در جای خود قفل می کند و همچنین فوق العاده زیبا به نظر می رسد.
 2. بدون دردسر Smokey Eyes.
  برای یک چشم دودی سریع ، سرمه را روی مژه های بالا و پایین ماسک و خط آب قرار دهید و سپس آن را لکه دار کنید. کار را با کشیدن یک V به صورت کناری در گوشه خارجی تمام کنید و خوب مخلوط کنید. برای یک شب بیرون رفتن از چشم های دودی مضر را تکان دهید.
 3. حذف آسان کاجال
  حذف کاجال از چشم می تواند کاملاً یک وظیفه باشد. نگران نباشید ، یک نوک Q را به یک لوسیون پاک کننده آغشته کنید و با دقت کجال را با آن خارج کنید. از فرو رفتن در چشم خودداری کنید.
 1. برای از بین بردن جمع شدن از کاغذهای بافتی استفاده کنید.
  برای جلوگیری از جمع شدن ریمل ، قبل از هر بار استفاده ، مقدار اضافی آن را روی یک دستمال پاک کنید.
 2. از پودر بچه برای مژه های ضخیم تر استفاده کنید.
  اگر می خواهید مژه های شما جمع شود ، این روش را دنبال کنید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید و سپس مقداری پودر بچه را روی آن گردگیری کنید. سپس ، یک لایه دوم بزنید. فوراً به مژه های شما حجم چشمگیری می بخشد.
 3. راه حل تماس با لنز راه حل است.
  به جای ریمل زدن پوسته پوسته شدن ، چند قطره از همان محلول لنزهای تمیز خود را به آن اضافه کنید. فرمول به یک قوام قابل استفاده برمی گردد. همچنین می توانید لوله را در یک لیوان آب گرم قرار دهید تا فرمول مایع شود.
 4. برنامه ریمل خود را حفظ کنید.
  بعد از اتمام کار با یک لوله ریمل ، اپلیکاتور را دور نریزید. شما می توانید از اپلیکاتور به عنوان spoolie برای ابروهای خود استفاده کنید.
 1. از میانه شروع کنید.
  برای تعظیم کوپید مشخص ، یک X را در جایی که باید ابرو کوپید باشد ، بکشید و سپس به طور معمول رژلب بزنید. حتی اگر قصد برجسته کردن کمان کوپید خود را ندارید ، شروع به زدن رژ لب از وسط لب های خود کنید و برای پایان بدون نقص به سمت بیرون حرکت کنید.
 2. با احتیاط خط مشی را تمرین کنید.
  اگر می خواهید لب هایتان کمی بزرگتر به نظر برسند ، می توانید خطوط را روی خطوط خود قرار دهید ، یعنی قرار دادن خط لب خارج لب ها. با این حال ، هنگام انجام این کار مراقب باشید. اگر زیاده روی کنید ، بیش از حد واضح و بسیار استراحت به نظر می رسد. برای بهترین نتیجه ، در امتداد حاشیه بیرونی لب ها قرار دهید.
 3. طولانی ترش کن
  برای اینکه مطمئن شوید پوزه شما برای طولانی ترین زمان عالی به نظر می رسد ، پس از زدن رژ لب ، کمی پودر شفاف بر روی لب های خود بمالید. برای این منظور می توانید از سایه چشم بی رنگ نیز استفاده کنید. اگر از سایه چشم براق استفاده می کنید ، به عنوان یک برجسته نیز عمل می کند و به لب های شما آن ابعاد اضافی می بخشد.
 4. خط لب را بعد از رژ لب بزنید.
  می دانم که کمی عجیب به نظر می رسد ، اما به گفته برخی از متخصصان ، اگر ابتدا رژ لب بگذارید و سپس به دنبال رژلب بروید ، می دانید که دقیقاً چگونه خط بزنید. همچنین ، وقتی شروع به کمرنگ شدن می کنند ، با هم محو می شوند.
 5. قانون Thumb.
  قرار دادن رژ لب بر روی دندان های شما مطمئناً ظاهری نیست که شما هدف آن بوده اید ، اما این اتفاق بیشتر از آنچه ما اعتراف می کنیم اتفاق می افتد. برای جلوگیری از آن ، انگشت شست خود را داخل لب های خود قرار دهید ، بلند شوید و انگشت شست را بیرون بکشید.
 1. برس های خود را بشناسید.
  محصولات شما هر چقدر انحصاری باشند ، همه چیز به برنامه بستگی دارد. بنابراین ، برس از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بدانید کدام برس را برای چه هدفی استفاده کنید. بله ، با انتخاب گزینه هایی که در اختیار دارید ، به یاد داشته باشید کدام برس باعث دلهره آور می شود. وقت بگذارید تا همه اینها را کشف کنید و تا آن زمان به یاد داشته باشید که برس های کرکی برای پخش محصولات مانند پودر یا رژگونه مناسب هستند و از برس های کوچک برای محصولاتی که به دقت نیاز دارند مانند خط چشم و رژ لب استفاده می شود.
 2. برس های خود را تمیز کنید.
  برای تمیز نکردن برس های شما هیچ بهانه ای وجود ندارد ، مگر اینکه پوستی جدی باشد که می خواهید به دنبال آن باشید. برس های ناپاک محل تولید باکتری ها هستند و بقایای آرایش نیز بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. حداقل یک بار در هفته آنها را با یک شامپوی ملایم تمیز کنید.
 1. قلم موی DIY.
  برس ها می توانند گران قیمت باشند ، و انتخاب انواع مختلف آن بسیار دلهره آور است. بنابراین ، اگر به آن برس فن کامل نگاه کرده اید اما جیب شما به طرف دیگر نگاه می کند ، قلب خود را از دست ندهید. نگران نباشید ، یک سنجاق بابی را برداشته و آن را در جایی که موهای برس رژگونه شما شروع می شود ، تعمیر کنید ، و در آنجا شما می توانید برس فن خود را به جای کانتور زدن ناخن بزنید.
 2. نکته را قبل از استفاده خیس کنید.
  برای به دست آوردن بهترین نتیجه از سایه های شدید یا براق خود ، به آرامی با کمی اسپری تنظیم کننده آرایش برس خود را اسپری کنید. اگر اسپری تنظیم مناسبی ندارید ، فقط کافی است نوک برس را در آب فرو ببرید تا اثر شدید مورد نظر را داشته باشید.
 1. دستور صحیح را دنبال کنید.
  رعایت ترتیب درست استفاده از آرایش مهم است تا اطمینان حاصل کنید که بهترین نتیجه را می گیرید. گرچه ابتدا شروع آرایش پایه یک روش معمول است ، اما متخصصان زیبایی پیشنهاد می کنند که این کار را با چشم و ابرو شروع کنید. در واقع ، ایده خوبی است که در پایان فونداسیون ، کانسیلر و پودر خود را انجام دهید ، به طوری که بتوانید به راحتی تمام اشتباهات را برای یک نتیجه نهایی که بدون نقص است پوشانید.
 2. آرایش خود را در زیر نور طبیعی انجام دهید.
  سعی کنید آرایش خود را تا حد ممکن در نور طبیعی انجام دهید. آرایش در زیر نورهای مختلف مصنوعی متفاوت به نظر می رسد. فقط در نور طبیعی است که می توانید معامله واقعی را درک کنید.
 3. باحال ، گرم یا خنثی؟
  تن رنگ خود را بشناسید. در اصل سه تن وجود دارد – گرم ، سرد و خنثی ، و مهم است که بدانید که برای پیدا کردن محصولات آرایشی که دارای ته رنگ متناسب با تن رنگ شما هستند ، بدانید. یک روش آسان برای تشخیص اینکه کدام تن هستید بررسی رنگ رگهای شما است. اگر رگ های مایل به آبی یا مایل به بنفش دارید ، لحن مطبوعی دارید. اگر سبز به نظر برسند ، لحن گرمی دارید و اگر در گفتن مشکل دارید ، احتمالاً لحن بی طرفی دارید.
 4. در مه غرق شوید.
  آرایش شما بدون داشتن رایحه از عطر مورد علاقه شما معمولاً ناقص است. با این حال ، بطری را روی خود خالی نکنید. اگر رایحه قوی است ، به جای اینکه مستقیماً آن را اسپری کنید ، آن را بالای سر خود ، کمی دور از بدن اسپری کنید و وارد غبار شوید. این عطر را به طور مساوی توزیع کرده و ماندگار خواهد شد.
 5. پالت خود را بسازید.
  چه یک پالت کانسیلر و چه یک پالت سایه چشم ، همیشه فقط چند رنگ وجود دارد که ما از آنها استفاده می کنیم. پالت ها معمولاً گران هستند ، بنابراین سایه چشم های رنگی را که دوست دارید دوباره پر کنید و آنها را در یک جعبه خالی قرار دهید تا پالت خود را از محصولی که واقعاً استفاده خواهید کرد تهیه کنید. این می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند زیرا تک رنگ یا شارژ مجدد هزینه ای کمتر از پالت دارد.
 6. ​​فر کننده مژه خود را گرم کنید.
  قبل از اینکه مژه ها را فر کنید ، سشوار خود را به حالت مژه بزنید. گرما به شما کمک می کند تا مژه ها را بلافاصله فر کنید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که خشک کن در حالت حرارت کم است و برای جلوگیری از سوختن ، درجه حرارت را روی دست خود آزمایش کنید.
 7. از محصولات ضد آب با دقت استفاده کنید.
  اگرچه محصولات مقاوم در برابر آب برای سایش طولانی و ماندن مناسب هستند ، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض چنین محصولاتی می تواند به پوست شما آسیب برساند. از آنجا که محصولات ضد آب برای از بین بردن نیاز به مالش زیاد یا محصولات خاص دارند ، سایش و پارگی لایه محافظ پوست بسیار امکان پذیر است.
 8. مالیدن معجزه الکل.
  دفعه بعدی که کامپکت ، رژگونه یا سایه چشم شما خراب شد ، نگران نباشید. فقط مقداری الکل مالشی اضافه کرده و در جای خود نگه دارید. بگذارید الکل تبخیر شود و به مواد آرایشی بازسازی شده سلام کنید.
 9. کرم DIY BB.
  پرایمر ، فونداسیون ، ضد آفتاب و پودر جمع و جور خود را مخلوط کنید تا کرم BB سفارشی خود را بسازید.
 10. اشتراک گذاری مهم نیست.
  به اشتراک گذاشتن وسایل آرایش حتی با نزدیکترین دوستانتان بهداشتی نیست. احتمال گسترش عفونت بسیار زیاد است. به خصوص از به اشتراک گذاشتن محصولات چشم و لب خودداری کنید.

دنیای آرایش عظیم و پر از شگفتی است. جهان را کاوش کنید و به کشف ایده های جدید برای نمایش خود از طریق آرایش ادامه دهید. به امید این 50 نکته آرایش به شما کمک می کند تا به فرصت های فراوان نگاه کرده و مواد مخدر ماجراجویی آرایش را در خود زنده نگه دارید.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp