چگونه شامپوی مناسب برای موی خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب شامپوی مناسب برای مو

سلامت ، بافت و ظاهر مو به شامپو و نرم کننده ای که استفاده می کنید بستگی دارد – شامپوی اشتباه می تواند دلیل لنگی یا وز شدن مو باشد. اما با ده ها مورد انتخاب ، دانستن اینکه کدام یک برای شما مناسب است می توانید احساس طاقت فرسایی کنید.

خواه موهای شما فر باشد ، هم رنگ ، خوب یا چرب ، این راهنما به شما کمک می کند یاد بگیرید که در محصولات مراقبت از مو به دنبال چه چیزی باشید. سپس مورد مناسب را برای خود کف بزنید. موهای شما از شما به خاطر آن تشکر می کنند.

درمان شده با رنگ

درمان رنگ می تواند رطوبت موهای شما را کم کند و شامپوی معمولی سایه جدید را محو می کند. برای حفظ شادابی رنگ و سلامت مو ، از محصولات محافظتی که فاقد سولفات هستند و بدون سدیم لوریل سولفات ساخته می شوند ، استفاده کنید. آنها قفل های شما را مانند روزی که شما سالن را ترک کرده اید طولانی تر نگه می دارند – و همچنین نرم تر می شوند.

کار را با نرم کننده ای که برای موهای رنگ شده طراحی شده است تمام کنید. به دنبال مواد محافظ فرابنفش (مانند عصاره آفتابگردان) یا High Moisture بر روی برچسب آن باشید ، و اطمینان داشته باشید که از رنگ جدید شما به خوبی مراقبت می شود.

فرفری

فرها پیچیده هستند. موخوره سریع و کنترل آن سخت است ، ایجاد یک ظاهر بی دردسر به تلاش زیادی نیاز دارد. شامپو های مرطوب کننده بدون وزن ساخته شده با فرمول های فاقد سولفات ، با سرکوب قفل های تشنگی ، وزنه ها ، نرم و براق را بدون وزنه زدن با روغن های سنگین حفظ می کنند. جستجوی روزانه یا بیشتر – بین شامپوها باعث می شود روغن های طبیعی مو کار خود را انجام دهند و از خشک شدن کوتیکول جلوگیری می کند.

مرحله دوم: یک نرم کننده عمیق با پروتئین کراتین یا سویا و روغن های طبیعی که بسیار مرطوب کننده هستند استفاده کنید (بدنبال موادی مانند آرگان ، نارگیل ، آووکادو یا روغن زیتون باشید). آنها بهترین دوست حلقه هستند. برای فرهای مناسب له شدن ، هفته ای یک بار با استفاده از یک درمان تهویه عمیق ، موهای خود را کاملاً مرطوب نگه دارید. به خاطر داشته باشید ، آنچه برای یک موی فر مناسب است ممکن است برای دیگری بهتر باشد – بازی کنید تا مشخص کنید کدام یک برای شما بهترین است.

آسیب دیده

موهای شما چه در اثر حرارت و چه در اثر رنگ آمیزی آسیب دیده باشد ، به برخی از TLC های خاص نیاز دارد. به دنبال یک شامپوی ترمیم کننده ملایم باشید که بتواند کوتیکول ها را اصلاح کرده و پوست سر را تسکین دهد. شامپوهای ساخته شده با کراتین و گلیسیرین به ترمیم و بهبود آن کمک می کنند.

فاز دو فرآیند ترمیم ، نرم کننده ای است که دارای پروتئین هیدرولیز شده و روغن های طبیعی در لیست مواد تشکیل دهنده است. آنها کوتیکول را صاف می کنند و لطافت و درخشندگی را برمی گردانند.

خشک

بهترین راه برای زنده کردن موهای خشک و شکننده استفاده از یک شامپوی مرطوب کننده و ملایم است ، بنابراین کمی روغن طبیعی شما را از بین نمی برد. شامپویی که در لیست مواد تشکیل دهنده آن پانتنول و استیل الکل باشد ، رطوبت را به ساقه مو و کوتیکول منتقل کرده و آن را نرم و لطیف می کند.

با نرم کننده مرطوب کننده ساخته شده با روغن های مغذی مانند آرگان یا روغن زیتون و مواد مرطوب کننده ، پاک سازی ملایم را دنبال کنید. و از آنجا که موهای خشک و تشنه عاشق درمان های مرطوب کننده و ترمیم کننده هستند ، هفته ای یک بار ماسک تهویه کننده عمیق ساخته شده با مواد مرطوب کننده و عصاره های گیاهی مانند عصاره بابونه یا اسطوخودوس را برای نتایج طولانی مدت استفاده کنید.

 

خوب و لنگ

با شستن با یک شامپوی سبک وزن که حجم آن را افزایش می دهد – بدون سنگین کردن – بر بافت ضعیف و بی روح مشترک در موهای ریز غلبه کنید. موادی مانند گندم یا پروتئین سویا و پانتنول برای موهای ریزشی و بدن مناسب است.بعد از شستشو با شستشو ، مقدار کمی تهویه کننده نور یا تهویه هوا را فقط در انتهای آن قرار دهید. اسیدهای آمینه و بیوتین مواد خوبی برای ساختن بدن هستند. نکته مثبت: یک محصول کوچک با موهای ریز تا حد زیادی کمک می کند ، بنابراین مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید.

مضطرب

با شامپوی نرم کننده کوتیکول که مملو از پروتئین است ، وضعیت وز را خنثی کنید. از آنجا که موهای وز شده معمولاً خشک و کم آب هستند ، دادن یک رطوبت زیاد به آنها نیز به رام شدن آن کمک می کند. مواد لازم برای جستجو شامل سیلیکون ، گندم یا پروتئین سویا و روغنهای چرب ضروری مانند آووکادو ، روغن زیتون و نارگیل است. آنها کوتیکول را می پوشانند ، و آن را صاف و قابل کنترل می کنند.

سپس موهای خود را با نرم کننده مرطوب کننده ببندید تا رطوبت آن بسته شود. نرم کننده پایه آب برای موهای ریز بهترین است ، بدون اضافه وزن وزن بدن را هیدراته می کند. موهای متوسط ​​تا ضخیم می توانند یک نرم کننده عمیق و غنی با ترکیباتی مانند گلیسیرین یا دانه کتان را کنترل کنند.

روغنی

با یک شامپو شفاف کننده چربی را از روی مو و پوست سر خود پاک کنید. گرچه جستجوی یک شامپوی قوی ضد روغن وسوسه انگیز است ، اما از محصول خشن خودداری کنید. آنها تمام روغن طبیعی شما را از بین می برند و رشته های شکننده و موخوره ای برای شما ایجاد می کنند. شروع را با جست و خیز یک روز در بین شستشوها و سپس استفاده از شامپو با روغن درخت چای یا روی پیریتیون ، موادی که روغن اضافی را برطرف می کنند بدون اینکه به موهای شما آسیب برساند.

در مورد نرم کننده ، به دنبال فرمول های سبک با امگا 3 و روغن جوانه گندم باشید تا بدون افزودن روغن بیشتر ، رطوبت را به کوتیکول مو وارد کند. سپس هنگام استفاده از آن ، پوست سر را کنار گذاشته و فقط روی انتهای آن تمرکز کنید. به سرعت آن را بشویید – اجازه ندهید طولانی شود – و کاملاً آبکشی کنید.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp