چرا محصولات آرایشی طبیعی برتر اند؟

زیبایی طبیعی و ارگانیک

طبیعی ، ارگانیک ، تمیز ، سبز ، غیر سمی – همه این کلمات برای توصیف حرکت عظیم به سمت صنعت زیبایی ارگانیک استفاده می شود. اخیراً گفتگوها در مورد این پدیده در حال افزایش است و در خرده فروشی هایی به بزرگی Sephora و CVS نشان داده می شود. طبق نظرسنجی Harper’s BAZAAR که سال گذشته انجام شد ، تقریباً 50 درصد از زنان مورد بررسی (1000 شرکت کننده از نظر سن ، نژاد و قومیت) ادعا می کنند که از محصولات زیبایی طبیعی استفاده می کنند.

“خرید زیبایی طبیعی به معنای تعهد در مراقبت از سلامتی شخصی و سلامتی کره زمین است.”

بسته به مارک ، شرکت یا نشریه ، تعریف “طبیعی” متفاوت است. بدون یک تعریف مشخص ، شستشوی سبز توانایی شایع شدن دارد ، بنابراین اجازه دهید سردرگمی را متوقف کنیم. زیبایی طبیعی به محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی گفته می شود که بدون عناصر شیمیایی مضر برای مردم یا محیط زیست ساخته شده اند.

ما خواهان شفافیت و کیفیت در مواد غذایی ، لباس و محصولات زیبایی خود هستیم ، اما آیا بهتر از انتخاب معمولی است؟ خرید زیبایی طبیعی به معنای تعهد در مراقبت از سلامتی شخصی و سلامتی کره زمین است. و با این وجود ، تشخیص دادن هنوز برای فیلتر کردن ادعاهای دروغین از ادعاهای راستین لازم است. با انجام تحقیق و خرید متفکرانه ، می توان محصولات خطرناک موجود در محصولات مغذی را از بین برد.

چگونه محصولات زیبایی بر سلامتی ما تأثیر می گذارند؟

یکی از واضح ترین تفاوت های بین محصولات زیبایی معمولی و طبیعی توجه به مواد تشکیل دهنده است. برخلاف صنعت غذا ، مارک های زیبایی سنتی سالهاست که محصولات با لیست مواد تشکیل دهنده بسیار طولانی را به فروش می رسانند. بعلاوه ، بسیاری از این ترکیبات نامهای پیچیده ای دارند و این لیست را معمولاً برای مصرف کننده معمولی بی فایده می کند.

“برخلاف صنعت غذا ، مارک های زیبایی سنتی سالهاست که محصولاتی با لیست مواد تشکیل دهنده بسیار طولانی را می فروشند.”
بسیاری از ناظران و مدافعان زیبایی طبیعی دریافته اند که این لیست های گیج کننده تعداد زیادی از مواد شیمیایی سمی را پنهان می کند. طی دهه گذشته ، رسوایی پس از رسوایی ، محصولاتی را که روی بدن خود قرار داده ایم زیر سوال می برد. به عنوان مثال ، پارابن ها ، فتالات ها و SLS (سدیم لوریل سولفات) به عنوان مواد نگهدارنده و مصنوعی احتمالاً مضر در معرض دید قرار گرفته اند.

به همین دلایل ، مارک های زیبایی طبیعی این صنعت را به دست گرفته اند و خود را به عنوان گزینه های سالم برای شرکت های بزرگ زیبایی معرفی می کنند. برخی از شرکت ها تا آنجا پیش می روند که ادعا می کنند محصولات آنها به اندازه کافی برای خوردن بی خطر است. به طور جدی. خوردن گوئینت پالترو و جیمی فالون در حال خوردن یک محصول گوپ را تماشا کنید.

“در حالی که از شستشوی سبز تقریباً فقط به عنوان لباس استفاده می شود ، این مفهوم در بسیاری از صنایع از جمله این صنعت خراب می شود.”
اما این جایی است که مشکل ایجاد می شود: صنعت زیبایی – از جمله صنعت زیبایی طبیعی – تا حد زیادی خود تنظیم می شود. ممکن است درباره مواد تشکیل دهنده اکثر محصولات آرایشی معمولی در تاریکی به سر ببریم ، اما همیشه درباره کالاهای دارای برچسب “طبیعی” حقیقت را نمی دانیم. در حالی که از شستشوی سبز تقریباً به طور انحصاری در رابطه با لباس استفاده می شود ، این مفهوم در بسیاری از صنایع از جمله این صنعت خراب می شود.

همچنین ، برخی از بازاریابی های محصولات زیبایی طبیعی ، این تصور غلط را که همه مواد شیمیایی مضر هستند و همه مواد شیمیایی که در طبیعت اتفاق می افتند غیر سمی هستند ، ادامه می دهد. ما هنوز در مورد محصولاتی که استفاده می کنیم اطلاعات کمی داریم و بهترین شرط ما این است که قبل از خرید هر یک از وقت خود را به بررسی هر یک از آنها اختصاص دهیم.

چگونه محصولات زیبایی بر محیط تأثیر می گذارند؟

در کنار ترس های بهداشتی مربوط به صنعت زیبایی ، محصولات سنتی رد پای کربن سنگینی ایجاد می کنند. موادی که معمولاً در محصولات آرایشی معمولی مانند نفت و سیلیکون یافت می شود ، نه تنها برای سلامتی ما مضر است بلکه در نهایت برای محیط زیست مضر است.

“بیشترین تأثیرات زیست محیطی نحوه استخراج یا تولید مواد سنتی است – صرف نظر از اینکه به طور طبیعی وجود دارند یا نه.”
در سال 2018 ، گی سیمونز ، صاحب Oh، Oh Organic ، به Vox گفت ، “ما مواد سرطان زایی زیادی داریم … مشکل این است که مواد شیمیایی که برای مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود و هم برای پاک کننده های خانگی با استفاده از برخی از روش های مخرب محیط زیست ساخته می شوند. ”

مهمترین تأثیر زیست محیطی نحوه استخراج یا تولید مواد سنتی است – بدون در نظر گرفتن اینکه به طور طبیعی وجود دارند یا نه. به عنوان مثال ، روغن نخل یک ماده طبیعی است ، اگرچه روش های استفاده شده برای برداشت آن اغلب زمین را از بین می برد ، و تخریب را پشت سر می گذارد. برخی از مارک های زیبایی طبیعی هنوز از روغن پالم استفاده می کنند اما استفاده از روغن برداشت شده توسط شرکت هایی را که دارای سیاست های NDPE هستند (بدون جنگل زدایی ، توسعه ذغال سنگ نارس و بدون بهره برداری) مشخص می کنند. بسیاری از مواد آرایشی نه همه خوب هستند و نه همه بد ، و نیاز به خرید بیشتر دارند.

“تمام این بسته بندی ها به طغیان محل های دفن زباله ، آلودگی پلاستیک اقیانوس ها و اپیدمی میکروپلاستیک کمک می کند.”

بسته بندی نیز مشکلی را ایجاد می کند. در سال 2018 ، Teen Vogue داده های جهانی از شرکت تحقیقات بازار Euromonitor را در بخشی از بسته بندی های پلاستیکی در صنعت زیبایی به اشتراک گذاشت. این تحقیق نشان داد که در سال 2010 ، صنعت 65.62 میلیارد واحد بسته بندی پلاستیکی تولید کرده و در سال 2017 به 76.8 میلیارد واحد رسیده است.

همه این بسته بندی ها به طغیان محل های دفن زباله ، آلودگی پلاستیک اقیانوس ها و شیوع میکرو پلاستیک کمک می کند. اکثر مارک های زیبایی طبیعی خودشان این مسئولیت را پیدا کرده اند که گزینه های پایداری برای بسته بندی های بی فایده مانند ظروف شیشه ای قابل استفاده مجدد یا با استفاده از مواد بازیافتی پیدا کنند ، اما این همیشه صدق نمی کند ، به همین دلیل لازم است قبل از خرید تحقیق کنید

چگونه برای زیبایی بهتر خرید کنیم؟

نتیجه گیری؟ مارک های زیبایی طبیعی تلاش می کنند تا با سرمایه گذاری روی مواد تشکیل دهنده مشتق از مسئولیت ، از سلامتی ما و کره زمین محافظت کنند. با این وجود ، صرف نظر از برچسب افتخار محصولات زیبایی ، خریدهای متفکرانه برای مشتریان حیاتی است.

“صرف نظر از برچسب افتخار محصولات زیبایی ، برای مشتریان بسیار مهم است که خریدهای متفکرانه انجام دهند.”
درست مانند روش اخلاقی ، نکته اصلی این است که از ادعاهای عمومی و عبارات مبهم اجتناب کنید. در عوض ، چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید تا لیست مواد تشکیل دهنده یک محصول را بخوانید و از طریق وب سایت یک شرکت پیمایش کنید. اگر یک مارک زیبایی ادعا می کند طبیعی است اما مشخصات خاصی را ارائه نمی دهد ، به احتمال زیاد شستشوی سبز است.

سرانجام ، از آنجا که زیبایی طبیعی برای هر شرکت و مشتری معنای متفاوتی دارد ، مهم است که ارزش های خود را بشناسید و خریدهایی را مطابق با اعتقادات خود انجام دهید. هیچ یک از شرکت ها نمی توانند همه این کارها را انجام دهند ، هرچند بسیاری گام های واقعی را در جهت صنعت زیبایی بهتر برداشته اند. و این اولین قدم در ایجاد تغییر است.

سفر زیبایی طبیعی خود را با بررسی مارک های آرایشی طبیعی مورد علاقه ما که متعهد به اعمال ارگانیک ، طبیعی و بدون ظلم هستند ، آغاز کنید.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp