آلرژی به لوازم آرایشی

آلرژی به لوازم آرایشی

آلرژی لوازم آرایشی

آلرژی به شیر یا سویا؟ قابل درک آلرژی به غذاهای دریایی؟ غمگین ، اما قابل قبول است. آلرژی زیبایی و آرایش؟ صبر کن چی ؟!

فهمیدن اینکه به محصول آرایشی مورد علاقه خود حساسیت دارید ، چیزی کمتر از یک غم بزرگ نیست.درست است که برخی از محصولات با هدف زیبا جلوه دادن شما می توانند بثورات (و شبهای بی خوابی) ایجاد کنند. درک حساسیت آرایشی کمی مشکل است زیرا آرایش و محصولات آرایشی حاوی چندین ماده تشکیل دهنده هستند ، بنابراین تشخیص دقیق اینکه کدام یک باعث تحریک پوست شما می شود سخت است. با این حال ، غیرممکن نیست. این مقاله به شما کمک می کند بفهمید کدام مواد آرایشی و بهداشتی معمول باعث واکنش های آلرژیک می شوند.

آلرژی آرایشی چیست؟

آلرژی آرایشی به هر واکنش ناخواسته ناشی از یک محصول آرایشی اشاره دارد. این می تواند از واکنش های پوستی بسیار خفیف تا علائم شدید متفاوت باشد. گاهی اوقات ، پوست شما بلافاصله به یک محصول واکنش نشان می دهد ، در حالی که در بعضی مواقع ، ممکن است چندین سال طول بکشد تا علائم آلرژی نشان داده شود. از محصولات مراقبت از مو و آرایش گرفته تا عطرها و کرم های پوستی – می توانید به هر چیزی حساسیت داشته باشید.

محصولات آرایشی می توانند به طور مستقیم بر روی پوست شما تأثیر بگذارند و یا پاسخ آلرژیک ایجاد کنند. برخی از مواد آرایشی ممکن است در ابتدا پوست شما را تحریک کنند ، اما برای درک اینکه آیا واقعاً به آنها حساسیت دارید ، ممکن است به تماس مکرر نیاز داشته باشید.

افرادی که پوست حساسی دارند می توانند نسبت به چندین محصول آرایشی تحمل نکنند. حتی کسانی که بیماری های پوستی خاصی دارند (مانند روزاسه) ممکن است واکنش آلرژیک به محصولات آرایشی خاص را تجربه کنند. بنابراین ، چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا به یک محصول آرایشی حساسیت دارید یا خیر؟ برخی علائم و نشانه هایی وجود دارد که می توانید مشاهده کنید ، که در بخش بعدی ذکر شده است.

واکنش آلرژیک به آرایش و لوازم آرایشی: علائم و نشانه ها

برخی از مواد آرایشی اغلب باعث درماتیت تماسی می شوند ، بیماری که در آن پوست شما به یک محصول واکنش نشان می دهد و دچار خارش ، قرمز شدن می شود و علائم دیگری را نیز نشان می دهد. دو نوع اصلی از درماتیت وجود دارد که توسط محصولات آرایشی تحریک می شود:

درماتیت تماسی تحریک کننده

درماتیت تماسی تحریک کننده با تماس با مواد خاص (در این مورد ، محصولات آرایشی) با تحریک و حساسیت پوست مشخص می شود. این نوع واکنش سریع ، فقط در عرض چند دقیقه یا چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ، ایجاد می شود. با این حال ، گاهی اوقات ، ممکن است پوست شما چند روز یا چند هفته طول بکشد تا واکنش نشان دهد.

غالباً ، ما این را با یک واکنش آلرژیک اشتباه می گیریم ، اگرچه از نظر فنی ، اینگونه نیست. این به این دلیل است که فقط پوست شما نسبت به ماده تشکیل دهنده واکنش نشان می دهد نه سیستم ایمنی بدن. درماتیت تماسی تحریک کننده یک بیماری گسترده است.

درماتیت تماسی آلرژیک واکنش آلرژیک واقعی به هر ماده ای است. این نوع واکنش آلرژیک شدید و شدید است. نشان دادن علائم اولیه معمولاً 12 ساعت طول می کشد و حدود 48 ساعت در معرض قرار گرفتن به حداکثر می رسد.

در مقایسه با سایر اعضای بدن ، صورت شما بیشتر در معرض مواد آرایشی است ، به همین دلیل است که در بیشتر موارد ، علائم در صورت ظاهر می شود. برخی از علائم رایج واکنش های آلرژیک عبارتند از:

  • کهیر و بثورات
  • خارش
  • پوستی پوستی ، زبری یا کاغذ سنباده مانند
  • نقاط و لکه های قرمز مانند جوش صورت
  • احساس سوزش و سوزش
  • چشم های قرمز ، متورم و خارش دار
  • لب و زبان متورم است
  • چشمان خیس
  • درماتیت تماسی به اندازه درماتیت شدید نیست. حتی می توانید از طریق محصولات مراقبت از پوست که مدت هاست از آنها استفاده می کنید مانند پاک کننده ها ، صابون ها ، لوسیون های بدن یا شستشوی صورت به پوستی درماتیت خفیف و مزمن مبتلا شوید.

ممکن است فکر کنید که از مدت ها قبل از این محصول استفاده می کنید و اخیراً علائم آن را پیدا کرده اید. این اتفاق می افتد زیرا پوست شما به مرور زمان نسبت به آن محصول خاص (یا هر ماده خاصی در آن محصول) حساسیت ایجاد می کند. چند مقصر مشترک وجود دارد که می تواند باعث چنین مواردی شود. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

موادی که می توانند باعث ایجاد آلرژی در آرایش شوند

1. رایحه ها
نه ، ما فقط در مورد عطر و ادکلن صحبت نمی کنیم! حتی کرم های مراقبت از پوست ، سرم ها ، شامپوها و سایر محصولات آرایشی نیز حاوی رایحه هستند. لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید ، و می توانید آن را جایی بین همه مواد دیگر قرار دهید. عطرها مواد شیمیایی هستند که به عنوان مواد پوشاننده به محصولات اضافه می شوند. افرادی که به رایحه حساسیت دارند ممکن است دچار جوش ، عطسه ، خس خس سینه ، یا سردرد شوند. حتی می تواند باعث مشکلات تنفسی شود. حتی محصولاتی که دارای برچسب “بدون بو” هستند ، غالباً حاوی مقداری رایحه برای ایجاد اثر “بدون بو” هستند.

اگر به عطرها حساسیت دارید ، به سراغ محصولاتی بروید که عطر ندارند.

2. فلزات
فلزاتی مانند روی ، کبالت ، آهن ، سرب ، جیوه و آلومینیوم به طور گسترده ای در محصولات آرایشی و بهداشتی و بهداشتی مانند لاک ناخن، خط چشم ، رژ لب و حتی خمیر دندان استفاده می شود! از کبالت بیش از حد در رنگ موهای قهوه ای روشن و ضد تعریق استفاده می شود.

بهترین راه حل تغییر روش استفاده از مواد معدنی و دئودورانت های طبیعی است. از استفاده از مواد آرایشی حاوی فلز خودداری کنید

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp