3 دلیل برای استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک

مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک بسیار تأثیر می گذارند و پانورامای لوازم آرایشی را تغییر می دهند. در حالی که “زیبایی” هنوز اصطلاح اصلی است که وقتی به محصولات آرایشی فکر می کنیم ، بیشتر به ذهن خطور می کند ، تعداد فزاینده ای از مصرف کنندگان انتظار دارند ویژگی های “پایدار” ، “سازگار با محیط زیست” و “اخلاقی” را در لوازم آرایشی خریداری کنند. لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک اینها را به روشی اصیل نشان می دهند زیرا بخشی از ارزشهای اصلی و تعهد آنها نه تنها به سلامت انسان بلکه به حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی نیز می باشد. آیا قصد دارید بیشتر به دنبال مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک باشید تا از بدن خود مراقبت کنید؟ NATRUE

سه دلیل برای استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک

# 1 مراقبت طبیعی و ارگانیک از بدن شما

مواد آرایشی مرسوم غالباً دارای درصد بالایی از مواد تشکیل دهنده نفت هستند و می توانند شامل موادی مانند فتالات ، اکسی بنزون ​​یا پارابن ها باشند. اگرچه برای استفاده ایمن در لوازم آرایشی تنظیم شده است ، اما استفاده از مواد پایه نفتی با مفهوم لوازم آرایشی طبیعی و طبیعی کاملاً مغایر است ، ترکیبات آنها باید عمدتا از مواد معدنی ، عصاره های گیاهی طبیعی و ارگانیک ، محصولات تولید شده از میکروارگانیسم ها یا موادی حاصل از این منابع خواص این مخلوط های پیچیده مانند ترکیبات عصاره ها و روغن های گیاهی به طور طبیعی به محافظت ، تغذیه و آبرسانی پوست کمک می کند. علاوه بر این ، این واقعیت که می توان مواد آلی پایدار ، ارگانیک و قابل تجزیه در مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک یافت ، به اطمینان خاطر مصرف کنندگان در مورد اصالت ، منشا و کیفیت این محصولات نیز کمک می کند.

علاوه بر محافظت و مراقبت طبیعی از پوست ، مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک به ما کمک می کنند تا رفاه خود را نیز کنترل کنیم. نمایش آنها از طبیعت از طریق رایحه های طبیعی و بافتهای ظریف باعث می شود که به آن نزدیکتر شویم و حواسمان را بیدار کنیم. در واقع ، بسیاری از روغنهای اساسی طبیعی از گیاهان مانند اسطوخودوس ، گل سرخ یا نعناع در رایحه درمانی استفاده می شوند زیرا به فعال سازی ، آرامش و آرامش بدن کمک می کنند. مواد آرایشی طبیعی یا ارگانیک فقط محصولات زیبایی نیستند ، بلکه تفریحی از طبیعت در هماهنگی کامل با بدن و دنیای ما هستند.

چگونه مواد آرایشی “طبیعی” یا “ارگانیک” را شناسایی کنیم
در حالی که بسیاری از مواد آرایشی ادعا می کنند که “طبیعی” یا “ارگانیک” هستند ، همه آنها تضمین های قابل تأیید این کیفیت ها را ارائه نمی دهند. بررسی بسته بندی مواد تشکیل دهنده (لیست INCI) ممکن است به مصرف کنندگان کمک کند تا میزان صحت این ادعاها را ارزیابی کنند ، اما از نظر اعلام منشا origin ماده اصلی (طبیعی ، پتروشیمی و غیره) برای هر ماده ای لازم نیست. چگونه مصرف کننده می تواند مطمئن باشد که یک ماده آرایشی طبیعی یا ارگانیک کاملا انتظارات او را برآورده می کند؟ اطمینان مشتری مبنی بر معیارهای قابل تأیید توسط استانداردهای خصوصی مانند NATRUE تأیید می شود. برچسب NATRUE یک نقطه مرجع به مصرف کنندگان ارائه می دهد تا به راحتی مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک را که دارای معیارهای دقیق و قابل تأیید مرتبط با فرآیندها ، فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده هستند ، شناسایی کنند. کیفیت های “طبیعی” و “ارگانیک” در هر سطح صدور گواهینامه تحت برچسب NATRUE قابل تأیید و تضمین هستند (لوازم آرایشی طبیعی ، مواد آرایشی طبیعی با مواد آلی و مواد آرایشی ارگانیک).

# 2 یک رویکرد پایدارتر و سازگار با محیط زیست

بسیاری از مواد پایه نفتی که به طور مکرر در محصولات آرایشی و بهداشتی معمولی استفاده می شود ، به استخراج گسترده نیاز دارند ، زیرا این امر مربوط به نفت ، آلومینیوم یا سرب است که خاک را به خطر می اندازد و زیستگاه های حیات وحش را تهدید می کند. برخلاف مواد پتروشیمی ، مواد طبیعی و آلی بیشتر از کشت گیاهان و گلها حاصل می شود که از عصاره آنها در فرمولاسیون آرایشی استفاده می شود. استفاده از طیف متنوعی از مواد اولیه طبیعی و ارگانیک مستلزم محافظت از تنوع زیستی زیستگاههای حیات وحش و حفظ تولید پایدار انواع مختلف گیاهان و گلها است. روش هایی مانند کشاورزی ارگانیک و کشاورزی بیودینامیکی ، که به شدت توسط بسیاری از شرکت های عضو NATRUE که مواد خود را مستقیماً از باغ های خود به دست می آورند ، پشتیبانی می کند ، منابع پایدارتر را تضمین می کنند و به حفظ تنوع زیستی کمک می کنند.

یک ارزش اصلی برای مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک این است که باید با طبیعت ، از جمله تأثیر بسته بندی و مواد بسته بندی استفاده شده ، هماهنگی داشته باشند. جدا از محدود کردن استفاده از پلاستیک در بسته بندی و استفاده از مواد بازیافتی ، بسیاری از مارک های زیبایی طبیعی و ارگانیک با ایجاد قالب های نوآورانه که به کاهش چشمگیر بسته بندی محصولاتشان کمک می کنند ، گامی فراتر می برند. برخی از نمونه های این لوازم آرایشی که به طور فزاینده ای محبوب هستند ، کرم های خوشبو کننده ، شامپوهای جامد یا قرص های خمیر دندان هستند. گزینه های پر کردن مجدد که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا مجدداً از بسته بندی محصول استفاده کنند ، برای تأمین تقاضای مصرف کننده برای محصولات پایدارتر مطابق با اصول اقتصاد دایره ای ، مرتباً در حال تبدیل شدن است.

جدا از ملاحظات در سطح فرمولاسیون و بسته بندی ، تأثیرات زیست محیطی مواد آرایشی در مرحله پس از مصرف آنها نیز برای بسیاری از مصرف کنندگان یک جنبه اساسی است. به طور سنتی ، بسیاری از مواد آرایشی مرسوم (به ویژه پاک کننده ها و خمیر دندان ها) شامل ریز دانه ها ، ذرات کوچک پلاستیکی جامد غیر قابل تجزیه بیولوژیکی هستند که اغلب در اقیانوس ها و دریاچه ها به پایان می رسند و تهدیدی بالقوه برای زندگی آبزیان است. مواد آرایشی طبیعی و ارگانیک دارای برچسب NATRUE فاقد پلاستیک های ریز هستند زیرا این مواد معمولاً از منشا پتروشیمی تولید می شوند ، به این معنی که برای استفاده تحت استاندارد NATRUE تأیید نشده اند.

# 3 موارد فراتر از لوازم آرایشی: بعد اخلاقی و اجتماعی

مارک های زیبایی طبیعی و ارگانیک اغلب شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) هستند که تولید آنها بیشتر در سطح محلی ، منطقه ای یا ملی انجام می شود. تولید محلی بیشتر می تواند به زنجیره های تأمین پایدارتر و بالقوه کوتاهتر و همچنین به تصویر شخصی و معتبر تری از نام تجاری کمک کند.

در مورد تهیه مواد ، مشارکت بین مارک های زیبایی طبیعی و ارگانیک و جوامع کشاورزی محلی در کشورهای در حال توسعه بسیار معمول است. از طریق همکاری های اخلاقی اخلاقی ، این مارک ها از توسعه اجتماعی و اقتصادی چنین جوامعی پشتیبانی می کنند در حالی که اطمینان حاصل می کنند که تهیه منابع طبیعی از برخی گیاهان و گلها به روشی اخلاقی و پایدار انجام می شود. مارک های بین المللی لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک مانند Weleda ، PRIMAVERA یا WALA ، که برخی از اعضای بنیانگذار NATRUE هستند ، از مدت ها پیش با کشاورزان محلی در کشورهای مختلف جهان مشارکت داشته اند تا به طور فعال از توسعه اجتماعی جوامع محلی از طریق پروژه های کشت حمایت کنند.

برچسب ارگانیک نشان دهنده چیست؟
برچسب ارگانیک معیارهای بالایی را برای تضمین حداکثر میزان محتوای طبیعی و ارگانیک در محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر به مشتریان ارائه می دهد. از طریق مجموعه ای دقیق از معیارهای خود ، که شامل الزامات نه تنها مرتبط با فرمولاسیون محصولات بلکه همچنین به حفاظت از محیط زیست ، پایداری و بسته بندی است ، برچسب ارگانیک به طور فعال در مبارزه با شستشوی سبز و ادعاهای گمراه کننده در بخش لوازم آرایشی کمک می کند و به مصرف کنندگان کمک می کند برای شناسایی لوازم آرایشی که کاملا انتظارات آنها را از “طبیعی” و “ارگانیک” برآورده می کند.

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp